20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Şubat 2012 Cuma 09:15

Paralı Askerler Törenle Yeni Birliklerine Uğurlandı

İç Güvenlik Eğitim ve Merkezi Komutanlığında temel eğitimlerini başarıyla tamamlayan 1991-4 tertip yaklaşık 8000 asker ve 520 sözleşmeli er törenle üst bölgelerine gönderildi.
Paralı Askerler Törenle Yeni Birliklerine Uğurlandı

ç Güvenlik Eğitim ve Merkezi Komutanlığı tören alanında ValiMemduh Oğuz, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Metin Temel, İç Güvenlik Eğitim ve Merkezi Komutanı Tuğgeneral Necati Tekin, Belediye Başkan Vekili Orhan Eren, SDÜ Rektör Vekili Prof. Dr. İskender Akkurt, rütbeli asker ve daire müdürlerinin katılımlarıyla düzenlenen uğurlama töreninde, er ve erbaşlardaki gurur heyecangözlerden kaçmadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, kınaların gösterimiyle birlikte piyade ve komando andı okundu. Sözleşmeli erler adına konuşan Koray Yalçın; "Sözleşmeli erler olarak biz ayrıcalıklı olduğumuzu düşünüyoruz. Bizler Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine yeni bir heyecan, yeni bir ruh, yeni bir fikir kazandırmaya geldik. Bizim Türk Milletine inancımız tam, sizde bize inanın ve güvenin. Emin olun ki bizlere sizlerin yüzünü kara çıkartmayacağız" dedi. Piyade erler adına konuşan Ömer Faruk Demir; "Ben burada zorluklara göğüs germeyi öğrendim ve en önemlisi de bu vatana karşı ödevlerimin oluğunu, bu uğurda gerekirse seve seve canımı feda etmem gerektiğini artık çok daha iyi biliyorum. Ayrıca gayret ve sabırla çalışınca en uzaktaki hedeflere dahi ulaşabileceğimi gördüm. Askerliğim boyunca ve geri kalan hayatımda ideallerimin peşinde çok daha fazla umut ve heyecanla koşacağım" dedi. 

Komando erler adına konuşan Eren Diktaş; "Bizler Türk Silahlı Kuvvetlerinin en genç komandoları olarak düşman, hava ve arazinin doğurabileceği şartlar ne kadar ağı olursa olsun göreve hazırız ve geliyoruz. Bizler komandoyuz, korku nedir bilmeyiz, düşmanı Çelik pençelerimizle ezeriz. Her yerde biz varız, biz olacağız. Kutsal sancağı sonsuza dek koruyacağız, bizlere güvenin" dedi. Askerlere seslenen İç Güvenlik Eğitim ve Merkezi Komutanı Tuğgeneral Necati Tekin askerlerin koşa koşa peygamber ocağına geldiklerini ifade etti.

Tuğgeneral Tekin; "Bundan 10 hafta önce güzel yurdumuzun dört bir köşesinden temiz bir niyetle ve ibadet şevkiyle mukaddes vatan görevini yapmak için ellerinize ailelerinizin yakmış olduğu kınayla ve onların hayır dualarıyla kışlamıza, peygamber ocağına koşarak geldiniz. Sizleri burada tüm komutanlarınızla ve çalışan sivil personelimizle birlikte aile ocağı sıcaklığı içerisinde karşıladık ve müteakibinde sizlerle birlikte 10 hafta geceli gündüzlü eğitimler yaptık. Askerliğe intibakınızı sağladık ve sizleri yeni görevlerinize hazırladık. Bunda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, sizlere de üst birliklerinizde yeni birliklerinizde başarılar diliyorum, zaferinizi şimdiden kutluyorum. Bu ocaktan sizleri önce ailelerinize, müteakiben esas görev yerleriniz olan yeni kışlalarınıza uğurluyoruz. Buradan sizleri kurbanlar keserek, davul zurnalarla, mehteranla uğurluyoruz, bahtınız açık olsun. Ailelerinize ve yeni komutanlarınıza selamlarımızı götürün" dedi.

Rütbelerin takılması ve kurbanların kesilmesiyle devam eden tören, geleneksel halat çekme yarışmasıyla devam etti. Ardından yıldız kolların kol komutanlarına takdir belgeleri ile kollara ödülleri verildi. Halkoyunları gösterisi ile devam edilen tören, Isparta Belediyesi Mehteran ekibinin geçişiyle sona erdi. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR