22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Nisan 2016 Cuma 13:18

Parmak İzi Yakalattı

Parmak İzi Yakalattı
Parmak İzi Yakalattı

Isparta polisi faili mechul olayların aydınlatılmasında olay yeri verilerinden azami ölçüde yararlanıyor.

Yapılan parmak izi çalışmaları neticesinde ikametten hırsızlık olayını aydınlatan ve zanlıyı yakalayan emniyet yaptığı bilgilendirmede; "Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğümüzce ilimizde meydana gelen faili meçhul olayların faillerinin tespit edilerek yakalanması ve adli mercilere sevk edilebilmeleri için suç mahallerinde bulunan iz ve delililer titiz bir şekilde incelemeye alınmakta ve parmak izi sistemine yeni aktarılanher iz ve delil faili meçhul olaylarda bulunan iz ve delillerle kıyaslanmaktadır.

Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde yaklaşık iki yıl evvel jandarma sorumluluk alanında meydana gelen “İkametten Hırsızlık” olayıile ilgili olarak jandarma görevlileri tarafından suç mahallinde tespit edilenve kimlik bilgileri tespit edilemediğinden parmak izi sistemine aktarımıyapılan izlerin geçtiğimiz gün sürücü belgesi almak amacıyla müracaatta bulunan Ö.G. isimli şahsın parmak izleri ile uyuştuğu tespit edilerek faili meçhul “İkametten Hırsızlık” olayının aydınlatılması sağlanmıştır.

Konu ile ilgili olarak kimlik bilgileri tespit edilen şahıshakkında gerekli yasal işlemler yapılarak adli mercilere bilgi verilmiştir.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR