20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Temmuz 2014 Cuma 12:17

Polis MYO İptal Mi Olacak?

İçişleri Bakanlığının üzerinde çalıştığı yasal çalışma ile polis okulların kapatılarak yeni bir yapılanmaya gidilmesi ve polis yetiştirecek okullara öğrenci alımına yeni kurallar getirileceği öne sürüldü.
Polis MYO İptal Mi Olacak?

İçişleri Bakanlığının üzerinde çalıştığı yasal çalışma ile polis okulların kapatılarak yeni bir yapılanmaya gidilmesi ve polis yetiştirecek okullara öğrenci alımına yeni kurallar getirileceği öne sürüldü. Bu iddialar doğrulanırsa Isparta’ya getirilmesi planlanan Polis Okulu da iptal edilebilir.

AK Parti Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel ile dönemin Emniyet Müdürü Mehmet Or'un üzerinde durdukları bu proje sekteye uğramak üzere.

17 Aralık operasyonunun ardından Emniyet bünyesinde gerçekleştirilen değişimler Isparta’yı vurdu. İlimize yapılması planlanan Polis Meslek Yüksekokulu, çıkması planlanan kanunla sekteye uğrayabilir.

Isparta’da Sağlık Bakanlığı'na ait eski SSK Hastanesi bina ve arazisinin Polis Okulu ve Hizmet İçi Eğitim Merkezi yapılması için Emniyet Genel Müdürlüğü'ne devrinin gerçekleşmesi için Başbakanlıktan Isparta SGK İl Müdürlüğü'ne talimat gönderildiği biliniyordu. Ancak çıkması planlanan yasayla bu isteğin askıya alınabileceği öğrenildi.

Talimatta, eski SSK Hastanesi'nin bina ve arazisinin Emniyet Genel Müdürlüğü'ne şartsız ve karşılıksız verilmesi emredilerek işlemlerin hızlandırılması istendi. Bunun üzerine. Sağlık Bakanlığı bürokratları işlemlerin hızlandırmak için çalışmalara başladı. Polis Okulu ve Hizmet İçi Eğitim Merkezi ile Isparta yeni ekonomik ve sosyal kaynağa daha sahip olacaktık. Diğer bir iddiaya göre Isparta için büyük bir ekonomik kazanç olacak olan bu okulun Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in engeline takıldığı konuşuluyor. Binanın ve arsanın Sağlık Bakanlığından Emniyet Genel Müdürlüğüne devri için işlemler başladı. Sağlık Bakanlığı devir için Maliye Bakanlığına yazıyı yazdı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise şu ana kadar karara imza atmadı. Polis okulu ile birlikte hizmet içi eğitim merkezinin açılması Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bina ile arsanın devrine onay vermesine bağlı. Devir için AK Parti Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ile Recep Özel Bakan Şimşek'e bastırıyor.

Devir gerçekleştiği taktirde Polis Okulu ile hizmet içi eğitim merkezinin açılması için İçişleri Bakanlığının onayı gerekiyor. İçişleri Bakanlığından onay sorunu yaşanmayacağı, en önemli adımın ve sorunun Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in onayı olduğu belirtiliyor. Polis Okulu ve hizmet içi eğitim merkezinin açılmasının Isparta ekonomisine büyük katkı sağlayacağı, Isparta’yı önemli bir eğitim merkezi yapacağını belirten AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç."Gerekli girişimleri yapıyoruz. İnşallah başaracağız. Ispartamıza önemli bir merkez kazandıracağız"

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR