25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Mayıs 2015 Cuma 14:29

Polise Gül Suyu Sıktılar

Polise Gül Suyu Sıktılar
Polise Gül Suyu Sıktılar

Adana'da, Kamu-Sen tarafından gerçekleştirilen 1 Mayıs mitinginde, toplumsal olaylarda biber gazıyla gündeme gelen polislere, Ispartalı üyeler gül suyu sıktı.

Adana'da Kamu-Sen tarafından düzenlenen 1 Mayıs kutlamasında Isparta'dan gelen sendikaüyesinin alana toplananların üzerine gül suyu sıkması dikkat çekti. Üyeler toplumsal olaylarda kullandıkları biber gazıyla tartışılan polislerin de üzerine gül suyundan sıktı."KÜRTLER BAŞTACIMIZDIR"
"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" tüm Türkiye'de olduğu gibi Adana'da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Adana'da ilk etkinlik Kamu-Sen tarafından düzenlendi. Sendikaüyeleri ellerinde Türk Bayrakları ve dövizlerle sendika binası önünden İnönü Caddesi veAtatürk Caddesi üzerinden Atatürk Parkı'na kadar sloganlar atarak yürüdü. BuradaAtatürk Caddesi üzerine Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Genel Başkanı İsmail Koncuk, üyelere hitap etti. Başlatılan çözüm sürecinin ayrımcılık çıkardığını söyleyen Koncuk, Türkiye'de yaşayan Alevi, Sünni, Kürt, Çerkez, Arap vatandaşların bir olduğunu belirtti, "Kürtler baştacımızdır" dedi.

ALANDA TOPLANANLARA, TULUMBAYLA GÜL SUYU SIKILDI

Koncuk konuşurken Isparta'dan gelen Uğur Özsoy isimli bir sendika üyesi ise alanda toplanan vatandaşların üzerine tulumbayla gül suyu sıktı. Özsoy, daha önceki yürüyüş ve toplantılarda polisin biber gazı sıkmasından esinlenerek böyle bir şey yaptığını belirterek, "Polis bize biber gazı sıksın biz Hz. Muhammet'in kokusunu sıkıyoruz" dedi.BAŞLARINA DÖKTÜRDÜLER
Özsoy, alanda gezerek vatandaşların üzerine gül suyu sıkmaya devam ederken bazı vatandaşlar gül suyunu başına sıktırması dikkat çekti.

Kamu-Sen üyeleri konuşmanın ardından alandan olaysız bir şekilde ayrıldı. Kutlama için kapatılan Atatürk Caddesi de trafiğe açıldı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR