25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Aralık 2015 Çarşamba 17:24

Polisin Dur İhtarına Uymayınca Bakın Neler Oldu

Isparta'da filmleri aratmayacak 2 olay... Polis Dur Dedi Ama...
Polisin Dur İhtarına Uymayınca Bakın Neler Oldu

Aşağıda okuyacağınız haber bir film senaryosu değil...

ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAÇAMADI
Bölge trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin geçtiğimiz günlerde Antalya yolu üzerinde Sav kavşağında yapmakta oldukları rutin trafik kontrolü sırasında Mersin plakalı bir araç sürücüsünün polislerin “DUR” ikazına aldırmayıp kavşaktaki trafik ışığının “kırmızı” yanmasına rağmen şehir merkezi istikametine kaçmaya başlaması üzerine ekipler tarafından takibe alındı.

Şehir merkezi istikametine ilerleyen aracın polisten kurtulmak amacı ile diğer araçlar arasında zikzaklar çizerek trafik güvenliğini tehlikeye düşürmesi üzerine bir süre geriden takibe devam eden ekipler kaçmak için tekrar Antalya istikametine yönelen aracın yanına yaklaşarak sesli ve ışıklı uyaranlar ile tekrar ikazda bulunuldu.

Araç sürücüsünün durması için kendisine ikazda bulunan ve yanına yaklaşan ekip otosuna çarpması sonucu kendi aracının da zarar görmesi sebebi ile durmak zorunda kalan sürücü yakalandı.

Yapılan kontrolde araç sürücüsü E.Y. isimli şahsın 1,40 promil alkollü olduğu, daha önce de alkollü araç kullanmaktan sürücü belgesine el konulması sebebi ile ikinci defa işlem yapılmaması amacıyla kaçmaya çalıştığı ayrıca kullanmakta olduğu aracın 4. Defa Muayenesiz olarak trafik kontrolünde yakalandığı anlaşıldığından trafikten men edilen araç çekici vasıtası ile otoparka çektirildi.

Polis ekipleri tarafından araç sürücüsü E.Y. isimli şahıs hakkında “Kırmızı Işık İhlali, Aracının Muayenesi Bulunmadığı, Alkollü Araç Kullanmak, Şerit İhlali, Dur İkazına Uymamak, Hatalı Sollama, Geçme Kurallarına Riayet Etmemek, Lastiklerinin Uygun Durumda Bulunmaması ve Araçlarda Bulundurulması Gereken Gereçleri Kullanılır Şekilde Bulundurmamak” suçlarından işlem yapılarak toplam 2.489 TL Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlendi.www.ajans32.com

Ayrıca şahsın “alkollü araç kullanmak, Dur ikazına uymamak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek” suçlarından dolayı hakkında ayrıca Polis Merkezi Amirliğince adli işlem yapıldı. Sürücünün 100 ceza puanını doldurmasından dolayı 2 ay, ikinci defa alkollü araç kullanmaktan dolayı 2 yıl sürücü belgesine el konuldu.

ÇALINTI İHBARI OLAN ARAÇ YAKALANDI
Antalya çevre yolu üzerinde rutin trafik kontrolleri sırasında Konya plakalı bir aracın Akşehir ilçesinden çalıntı olduğu ihbarı üzerine yapılan kontroller sırasında bahsi geçen araç polis ekipleri tarafıdan görülerek durdurulmaya çalışıldı. Ancak arac sürücüsü polisin “Dur” ikazına aldırmayarak kaçmaya çalışması üzerine karayolu üzerinde takip başlatıldı.

Kaçmaya çalışan araç sürücüsü bir süre polis ekipleri tarafından takip edilerek durduruldu ve araç içerisinde bulunan S.B. isimli şahıs yakalandı.

Yapılan kontrolde durdurulan aracın bahsi geçen çalıntı araç olduğu anlaşıldı. Araç sürücüsü S.B. isimli şahsın 1,49 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Araç sürücüsünün daha önce 5 yıl içerisinde iki defa alkollü araç kullanırken yakalandığı ve sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş olduğu, polis tarafından ise şahsın üçüncü kez alkollü araç kullanırken yakalanmış olduğu belirlendi.ajans32

Şahıs hakkında “Alkollü araç kullanmak ve sürücü belgesi geri alınmış olmasına rağmen araç kullanmaktan” dolayı toplam 4.827 TL Trafik İdari Para Cezası düzenlendi.

Bununla birlikte şahıs hakkında “alkollü araç kullanmak, Dur ikazına uymamak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek” suçlarından hakkında ayrıca Polis Merkezi Amirliğince adli işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "İl Emniyet Müdürlüğümüzce Trafik Kurallarına uymayan sürücülere karşı denetim ve kontrollerimiz aralıksız olarak sürdürülecektir" ifadelerine yer verildi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR