24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Mayıs 2013 Çarşamba 11:38

Proje Getirin, İstişare Edelim

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, Isparta ve bölgede bulunan işadamlarına seslenerek, “İstihdamı ve ekonomik gelişimi artırmak için proje getirin, istişare edelim” dedi.
Proje Getirin, İstişare Edelim

Isparta’nın kalkınmasında büyük rol oynayan BAKA, desteklerini aralıksız olarak sürdürüyor. Yatırımcılara ve işadamlarına seslenen Engin, hayata geçirilecek olan projeler sayesinde kent ekonomisinin de büyük katkı göreceğini belirtti.

Çalışmalardan örneklerde veren Tuncay Engin, kümelenme çalışması kapsamında Ekonomi Bakanlığı'ndan 1.5 milyon dolar kaynak fon alacaklarını ve bu fonun sağlık turizmi potansiyelinin dünyada tanıtımı ve pazarlanması amacıyla kullanılacağını kaydetti.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Isparta ve bölgesel kalkınma adına çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti. Kurulduğu 2010 yılından itibaren başta şehrimiz olmak üzere Antalya ve Burdur’un kalkınmasında öncülük eden BAKA, yatırımcının ve mevcut yatırımcıların önünü açıyor.

Birçok sektöre katkı sağlayan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, yerli ve yabancı yatırımcıları bölgemize çekmek için çaba sarf ediyor. BAKA’nın temel yapısı hakkında bilgiler veren Tuncay Engi: “Amacımız, sürdürülebilir yerel kalkınmada öncü ve etkin, uluslararası tanınırlığa sahip bir Ajans olmaktır.

Isparta, Burdur ve Antalya’nın sürdürülebilir kalkınması için bütüncül bir yaklaşım ile yerel potansiyeli harekete geçirecek katılımcı araçlar geliştirmek ve uygulamaktır. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tüm etkinliklerinde aşağıdaki temel değerleri ve çalışma ilkelerini benimsemektedir: Katılımcılık, Yenilikçilik, Tarafsızlık, Şeffaflık, Güvenilirlik, Çözüm, Odaklılık” dedi.

Genel Sekreter Engin: “Bölgesel kalkınma için ekonomik ve sosyal çalışmalar, istihdam, ihracat yatırımlarını artırmak, iş gücü niteliğini geliştirmek, yerli ve yabancı yatırımcılara bölgemize yatırım yapmaları konusunda destek sağlamak, potansiyeli ortaya çıkarmak ve bilimsel olarak değerlerimizi sunmak için mücadele ediyoruz”

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR