20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Mayıs 2014 Salı 12:28

Proje Sayesinde Tarihi ve Turistik Yerleri Gezdiler

Isparta Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce “ÇOGEP” (Onlara Geleceklerini Hediye Et) isimli proje kapsamında düzenlenen etkinliklere devam ediliyor.
Proje Sayesinde Tarihi ve Turistik Yerleri Gezdiler

Proje kapsamında erkek öğrenciler için düzenlenen liseler arası futbol turnuvasının yanı sıra kız öğrencilere yönelikte Eğirdir Gezi Programı düzenlendi.

Program kapsamında ilçenin tarihi ve turistik yerleri ziyaret edildi. 80 kişilik iki ayrı grup halinde Cumartesi ve Pazar günleri yapılan ziyaretlerde ilçenin en önemli tarım ürünü olan elma yetiştiriciliği ile ilgili Meyvecilik Araştırma ve Geliştirme İstasyonu ve meyvelerin depolandığı soğuk hava depoları da öğrencilere gösterildi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce hazırlanan “Onlara Geleceklerini Hediye Et” isimli proje ile Çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması, toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi, bu kapsamda kendilerine sosyal ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunulması, kente göçle gelmiş, uyum sağlayamamış veya diğer dezavantajlı toplum kesimlerinin şehir yaşamına dahil edilmesi ve güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksullukların azaltılması amaçlanıyor.

Birlikte oldukça eğlenceli saatler geçiren öğrenciler kendilerine eşlik eden polis abi ve ablalarına teşekkür ederek bu tür faaliyetlerin artırılarak devam etmesini istediklerini söylediler.    

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR