24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Aralık 2012 Cumartesi 08:00

Proje Tamam Sıra Yatırımda

160 bin dekar alana yapılacak olan Atabey Ovası Sulama projesi tamamlandı. 120 milyon TL’ye mal olacak yatırımın bir bölümü DSİ tarafından karşılanacak. Proje ile Atabey, Gönen, Aliköyü ve çevresinde kapalı sulama sistemine geçilmiş olacak.
Proje Tamam Sıra Yatırımda

Ak Parti Milletvekili Recep Özel, projesi hazırlanan ve 2013 yılı sonunda bitirilecek olan Atabey Ovası Sulama Projesinin yapımının 120 Milyon TL’ye mal olacağını söyledi.

Yaklaşık 160 Bin dekar alana yapılacak olan Sulama projesinin 120 milyon TLye mal olacağını belirten Ak Parti Milletvekili Recep Özel, bu sudan Gönen, Aliköy ve çevre beldelerinde yararlanacağını söyledi.
Atabey Ovası Sulama projesinin sona erdiğini belirten Özel, “proje tamamlandı. 2013 yılı sonunda bitirilecek. 120 Milyon TLye mal olacak bu yatırımın bir kısmını vatandaşlar karşılayacak. Su kayıplarına yol açan ve çiftçilerimizin çok pahalıya sulama yapmasına sebep olan açık sistemden vazgeçilip basınçlı kapalı sisteme geçilecek. Ve köylümüzün, çiftçimizin sıkıntısı büyük oranda düşecek” dedi.

Sulama Birliği ve DSİ’nin ortaklaşa yapacağı bu yatırıma 2013 yılında başlanacak. Projenin 2013 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR