25 Ocak 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Kasım 2021 Pazar 08:15

Projelerin Dağıtımına Özen Gösteriyoruz

Projelerin Dağıtımına Özen Gösteriyoruz
Projelerin Dağıtımına Özen Gösteriyoruz

BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) kasım ayı yönetim kurulu toplantısı Burdur'da yapıldı.

İl Genel Meclisi Encümen salonundaki toplantıya, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin ile BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ile uzmanlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında BAKA Dönem Başkanı Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, "Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı bölgemizin sosyo-ekonomik kalkınmasını sağlamak üzere paydaşlarımızla birlikte katılımcı bir anlayışla çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu kapsamda bir yandan bölgenin gelişimine ilişkin plan, politika ve stratejiler hazırlanırken öte yandan tespit edilen projelerin uygulanması için hem teknik hem de finansal destek vermeye devam edilmektedir" diye konuştu.

Yönetim kurulu olarak projelerin Burdur, Isparta ve Antalya illeri arasında dağıtımına özen gösterdiklerini anlatan Seymenoğlu, "Bir ile bütçemizin tamamını kullandırmak gibi bir düşüncemiz kesinlikle yok. Buna mevzuat da müsaade etmez. Ajansların kuruluş gayesi de buna zaten uygun değil. Kuruluş gayesi bölgeler arası eşitsizliği, dengesizliği bazı sosyal sorumluluk da içeren projelere öncelik vererek desteklemeyi gerektiriyor" dedi.

Seymenoğlu, bir yıldır bazı projelerde mali artıştan dolayı sıkıntı yaşandığına dikkati çekti. Proje yaparken bütçe belirleme konusunda daha dikkatli ve titiz olmak gerektiğine inandığını dile getiren Seymenoğlu, şunları söyledi: "2022 yılı için mutlaka daha ayakları yere basan, bütçelemesini daha doğru yapabildiğimiz hazırlayabildiğimiz projelerle yönetim kuruluna gelmelerini temenni ediyoruz. Aksi takdirde birçok emek zaman kaybı ve belki de projelere başlanmışsa kaynak israfına yol açabileceğinin altını çizmek istiyorum." 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR