21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Ekim 2012 Çarşamba 12:45

Rektör Akademisyenlere Konut İçin Bakanla Görüştü

Süleyman Demirel Üniversitesi ve Isparta Belediye Meclisi arasında ki ‘Konut’ krizi ayrı bir boyut kazandı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nun Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve TOKİ’nin üst düzey yetkilileriyle görüştüğü öğrenildi
Rektör Akademisyenlere Konut İçin Bakanla Görüştü

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nun akademisyenlerin Isparta’da dikili bir ağacı olması için uğraştığı Toplu Konut Evleri Isparta’nın bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor.

Sık sık Ankara ziyaretlerinde bulunan Rektör İbicioğlu’nun konutlar için üst düzey görüşmeler yaptığı öğrenildi.

SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu: “75 milyon insana tanınan haktan öğretim üyeleri de yararlanacak diyince öğretim üyelerine peşkeş mi çekiliyor. Üniversite kamulaştırılan alanlara da TOKİ’e ev yaptıracakmış diye bir yanlış düşünce var. Böyle bir durum mümkün değil. Bu işte ya cehalet var ya kasıt var. Konuyu bilerek saptırıyorlar. Üniversite içinde kamulaştırılan hiçbir yere TOKİ için bir şey yaptırdığımız yok. TOKİ bu üniversite kampüsü kenarında yine hazineye ait olan bir araziye ev yapacak yaparsa. Bizde bunu satın alacağız. Aynı zamanda bu Isparta halkına da açık olacak. Isparta’ya hem öğrenci gelsin diyoruz ama 75 milyon insana tanın haktan öğretim üyeleri de yararlanacak diyince öğretim üyelerine peşkeş mi çekiliyor deniliyor. 75 milyona peşkeş çekilmiyorsa öğretim üyelerine de peşkeş çekilmiyor. Bizde yasanın biz evermiş olduğu hakkı kullanacağız. Sivil toplum örgütleri de buranın yapılmasından yana” diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR