19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Ağustos 2016 Pazartesi 11:39

Rektör Çarıkçı Görevden Almalarla İlgili Konuştu

Rektör Çarıkçı Görevden Almalarla İlgili Konuştu
Rektör Çarıkçı Görevden Almalarla İlgili Konuştu

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilk kez konuştu. Üniversitedeki tüm dekanların Üniversite yönetimindeki ekibin paralel devlet yapılanmasıyla ilgili mücadelede en güvenilir ekiplerden birisi olduğuna inandığını söyledi.

SDÜ dekanlarının paralel devlet yapılanmasıyla mücadelede en ufak bir korkusu olmadığını belirten Rektör Çarıkçı, şu açıklamayı yaptı: "Dekanlarımızın hepsi zaten filtreden geçip, gönderilmiş arkadaşlarımızdır. Mücadele konusunda en ufak bir korkuları yok. Hepsi de sağolsunlar. Bütün dekanlarımızın istifasını aldık. Biz tekrar arkadaşlarımızı YÖK'e önereceğiz. Zaten bizim ekibimizde Allah'ın izniyle bir sıkıntımız yok. Belki bir iki yerde daha iyi mücadele edebilecek arkadaşlarımızı görevlendiririz. Benim eski dönemden kalan bir tane dekanımız, enstütü müdürümüz yok. Ekipten hiçbir sıkıntımız yok.Ekipten hiçbir şüphemiz yok. Çok sağlam arkadaşlarımız. Bu duyarlılığı göstermeyen üniversitenin dekanları gitsin diye bu hareketin yapılması çok önemli. Çok da faydalı oldu. Bizim arkadaşlarımız dakikasında istifa etti.'Benden daha iyi kavga edecek varsa onu atayın' diyorlar” diye konuştu.

Rektör Çarıkçı; “Ben şu konuda iddialıyım. Rektör arkadaşlarımızla da konuşuyoruz. Bu bir vatan mücadelesi. Ben şahsi olarak da mücadelemi sonuna kadar devam ettiririm. Bu konuda kavgayı nefer olarak da veririm. Cuma günü başarsalardı, sıkı yönetim ilan etseler de başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkesi toplayacaklardı. Belki toplama kamplarına götüreceklerdi. Mücadele sonuna kadar devam edecek. Ben ilk günden bu yana meydandayım. Ama vatandaş olarak oradayım. Sonuna kadar da gidecek. YÖK biraz çalışma yapacak. Biz daha önce çok soruşturma yaptık. KPSS soruşturmasında olanlar var. Dava sürecine girenler çıkanlar var. Kesinlikle tasfiye edilecekler. Ben kendi kellemi koyuyorum. Bu iş yapılsın. Olay rektörlük,milletvekilliği, belediye başkanlığı değil. Çok örgütlenmiş bir gruba Allah müsaade etmedi. Vatandaşlar sokağa çıktı. Bu insanların alnından öpülmeli. Türk milleti çok değerli. Böyle bir millet yok. Arkadaşlarım yurt dışından mesajlar gönderiyor. Böyle bir millet yok. İyi niyetli, kahraman kişilerin yüzü suyu hürmetine bu işler gidiyor. Allah razı olsun”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR