23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Temmuz 2014 Perşembe 12:00

Rektör İbicioğlu'nun İlk Duruşması 10 Temmuz'da

Süleyman Demirel Üniversitesinde geçtiğimiz yıl yapılan kantin ihalelerinin ardından ortaya atılan şaibe iddiaları mahkemeye yansıdı.
Rektör İbicioğlunun İlk Duruşması 10 Temmuzda

İhaleye fesat karıştırma iddiası ile Isparta 4. Asliye Ceza mahkemesinde açılan davanın ilk duruşması 10 Temmuzda görülecek.

SDÜ’de geçtiğimiz yıl içinde yapılan ve sürekli kamuoyunda tartışılan kantin ihaleleri mahkemeye taşındı. SDÜ’nün Fen edebiyat Fakültesinde bulunan 15 metrekare fotokopi odasının kiralanması ve Orman Fakültesindeki 21 metrekare yüzölçümüne sahip fotokopi odasının kiralanması ile ilgili ihaleler hakkında açılan davada şüpheli olarak adı geçen SDÜ Rekötür Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, SDÜ Genel Sekreteri Mustafa Diri, o tarihte SDÜ Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanı olan Zümriye Irlayıcı hakkında ihaleye fesat karıştırma suçlaması ile dava açıldı. İlk duruşması 10 Temmuz 2014 tarihinde görülecek olan davada şüpheliler Türk Ceza Kanunun 235/1.a.1 ve 53/1 maddelerinden yargılanacak.

ÜST DÜZEY ŞÜPHELİLER
Dava ile ilgili hazırlanan soruşturma evrakında Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Hasan İbicioğlu, SDÜ Genel Sekreteri Mustafa Diri, suç tarihinde SDÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı olarak görev yapan Zümriye Irlayıcı şüpheli olarak anıldı.

İhaleye fesat karıştırma suçlaması ile açılan davada ilk olarak SDÜ Fen Edebiyat Fakültesinde bulunan fotokopi odasının kiralanması ele alındı. Bahse konu fotokopi odasının ihalesinin şartnamede bulunana eksiklikler nedeniyle iptal edildiği belirtilen dava dosyasında daha sonra ise yeniden ihaleye çıkılmadan fotokopi odasının Zümriye Irlayıcı’nın teklifi, Mustafa Diri’nin uygun görüşü ve Rektör Hasan İbicioğlu’nun oluru ile mevcut müstecirlerin kira süresinin uzatıldığı belirtiliyor. Yapılan uygulamanın kanuna uygun olmadığın belirtildiği dava dosyasında ilk yapılacak olan ihaleyi iptal eden komisyon üyeleri ile ihaleye çıkmadan süre uzatılmasına onay veren rektör İbicioğlu’nun da ihaleye fesat karıştırdıkları iddia ediliyor.

İKİ İHALEDEN YARGILAMA
İhaleye fesat karıştırma iddiası ile açılan davadaki diğer konu ise Orman Fakültesi Dekanlığı bünyesinde bulunan fotokopi odası kiralama işi. Diğer ihale ile aynı tarihte ihaleye çıkılan Orman Fakültesi fotokopi odası ihalesinin de son anda iptal edildiği ve daha sonra yeniden ihaleye çıkılmayarak mevcut müstecirlerin kira süresinde uzatılmaya gidildiği belirtiliyor.

Isparta 4. Asliye Ceza mahkemesinde açılan davada şüpheliler Türk Ceza Kanunun 235/1.a.1 ve 53/1 maddelerinden yargılanacak.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR