25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Kasım 2013 Pazartesi 10:31

Rektör Yer Tahsisi Yapmadı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, SDÜ kampusüne bin kişilik öğrenci yurdu yapmak istediklerini fakat Rektör İbicioğlu’nun yer tahsisinde bulunmadığını söyledi.
Rektör Yer Tahsisi Yapmadı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Süleyman Demirel Üniversitesi kampusüne bin kişilik öğrenci yurdu yapmak istediklerini söyledi.

Bir çok bakanlıktan yatırım ve ödenek almak için akla karayı seçen Isparta, bu yatırımı elinin tersiyle itti. Daha doğrusu yatırım Rektör Hasan İbicioğlu’nun üniversitede yer tahsisi yapmaması yüzünden askıda kaldı.

2 bin kişilik öğrenci apartı için sessiz sedasız ihale yapan Rektörün Bakanlığın bu teklifiyle neden ilgilenmediği akılları karıştırdı.

Skandalı ortaya çıkaran ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç oldu. Bakan Kılıç, yurt yapmak için resmi müracaatta bulunduklarını ancak üniversite yönetiminin kendilerine yer tahsisinde bulunmadığı için yurdun yapılamadığını söyledi.

Bakan Kılıç, “”Paramız var. Projelerimiz var. Bize yer tahsisi yapılsın, yarın inşaata başlayalım” dedi.

Öte yandan aylardır Isparta rektör İbicioğlu’nun üniversite kampusüne 2 bin kişilik apart yapımı için sessiz sedasız ihaleye çıkmasını tartışıyordu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 22 yorum yapıldı.
    YAZARLAR