16 Ağustos 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Mart 2018 Perşembe 11:15

Resimlerle 28 Şubat…

Resimlerle 28 Şubat…
Resimlerle 28 Şubat…

28 Şubat postmodern darbenin 21. Yılında Ak Parti İl Başkanlığı tarafından 28 Şubat öncesi ve sonrasını anlatan gazete kupürlerinden oluşan bir Resim Sergisi açıldı. Bir ibret vesikası niteliğindeki sergi üç gün açık kalacak. 

Türkiye’nin dönüm noktalarından birisi olan ve 21 yıl önce asker vesayetinde gerçekleştirilen postmodern darbesi unutulmuyor ve uzun yıllar unutulacağa da benzemiyor. 

AK PARTİ’DEN 28 ŞUBAT SERGİSİ…

Bu doğrultuda, Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Isparta İl Başkanlığı tarafından 28 Şubat öncesi ve sonrasını anlatan gazete kupürlerinden oluşan bir Resim Sergisi açıldı.  

ZABUN; “28 ŞUBAT DARBESİ İNSANLARIMIZA 

CİDDİ SIKINTILAR YAŞATTI” 

Dün saat 11.30’da Belediye İşhanı önünde açılması planlanan Resim Sergisi, havanın aşırı rüzgarlı olması nedeniyle Ak Parti İl Başkanlığının bulunduğu Belediye İşhanı 2. Katı Koridorunda açıldı. Açılışın ardından resim sergisini gezen İl Başkanı Osman Zabun, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bugün 28 Şubat postmodern darbesinin seneyi devriyesindeyiz. Özellikle AK Parti İnsan Hakları Başkanlığımız 28 Şubat’ta bu ülkeye yaşatılanları yeniden hatırlatmak maksadıyla böyle bir afiş çalışması gerçekleştirdiler. Bu sergi bir süre tüm hemşerilerimizin göreceği şekilde vizyonda olacak. Bunlar son derece önemli. Hamdolsun bugün ülkemizde demokrasi, ekonomi, sosyal yaşam, huzur, özgürlük son derece yükseldi ama bugünlere kolay gelmedik. 28 Şubat postmodern darbesi hepimizin halen hafızalarında. Bu ülkeye ciddi sıkıntılar yaşattı. İnsanlarımızın, hemşerilerimizin istedikleri gibi dini inançları gereği yaşam alanları kısıtlandı. 

“İNSANLARIMIZIN DİNİ 

İNANÇLARI KISITLANDI” 

Sadece dini inançlar üzerinden değil, bu hususlar bahane edilmek suretiyle tüm vatandaşlarımızın özgürce düşünmelerinin önü kesildi. 1980 darbesinden sonra rahmetli Özal dönemiyle güçlenen demokrasiye yeniden bir darbe indirildi. O gün birileri çıkıp bu iş bin yıl sürecek diyordu. Hamdolsun milletimiz derin ferasetiyle, perde gerisinde döndürülen hadiseleri büyük sezgisiyle fark etti. Bugün 28 Şubat darbesini gerçekleştiren aktörlerin hiçbirisi hafızalarda kalmadı. Sadece yaptıkları acı bir tecrübe olarak hafızalarda. Ama onların kim olduğunu bu millet unuttu. Artık 28 Şubat darbe sürecinin ardından gerçekten demokrasiye, bu ülkenin geleceğine, kalkınmasına inanmış Ak Parti kadrolarını tek başına iktidara taşıdı. 15-16 yıldır da bu desteğini güçlü şekilde Ak Parti’ye veriyor. Biz de mümkün olduğu kadar tüm şer odaklarıyla bir taraftan mücadele etmek suretiyle, demokrasimizi, bu ülkenin güvenliğini ve huzurunu, ekonomisini ve refah düzeyini güçlendirmek için mücadele ediyoruz. Bu ülkeye ve bu ülkenin insanlarına yapılanları asla unutmamız lazım. Bunları unuttuğumuz taktirde aynı açıktan, aynı noktadan bu ülkeyi yakalamak ve bu ülkeye eziyet yaşatmak için aynı şekilde saldırılarla karşı karşıya kalabileceğimizi asla unutmamız lazım. 28 Şubat darbesinin değişik versiyonlarını o günden bugüne değişik şekillerde hep beraber yaşadık. 

“15 TEMMUZ, 28 ŞUBAT’IN 

DEĞİŞİK BİR VERSİYONUDUR” 

15 Temmuz hadisesi, 17-25 yargı darbesi süreci, arkasından 28 Şubat’ta yapıldığı gibi milletin tek başına iktidara taşıdığı Ak Parti’ye karşı kapatma davası, gezi olayları. Bunların hepsi 28 Şubat aktörlerinin değişik şekillerde bu ülkeye dayatmak istedikleri, yeniden bu ülkeyi kaotik ortamlara sürüklemek istedikleri olayların bir benzeri. Ama hamdolsun bunların hepsini milletimiz elinin tersiyle itmiş ve asla 28 Şubat darbe sürecinin aktörlerine, onların arkasındaki yöneticilerine fırsat vermemiştir. 28 Şubat’taki gazete manşetlerini okuduğunuz takdirde nasıl bir senaryonun, tezgahın ortaya konulduğunu,  hep bir ağızdan basın üzerinden ve zinde güçler dediğimiz unsurlar üzerinden nasıl suni gündemler oluşturulmaya çalışıldığını görüyoruz. 

“28 ŞUBAT DARBESİNİ YAPANLARIN 

ŞİMDİ ESAMESİ OKUNMUYOR” 

Atılan bir manşette ‘Siyasi hayatı bitebilir, siyasi hayatı bitti’ gibi başlıklarla özellikle bu ülkenin gerçekten beğendiği bir siyasetçiyi tasfiye etmenin ta o günlerden hesabı içinde oldukları görülüyor. Bugün hamdolsun onların siyasi hayatı bitti dediği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Ak Parti kadroları 15-16  yıldır bu ülkeyi başarılı şekilde yönetiyor. 2 sente muhtaç olan ülke bugün rezervleri dolu, ekonomisi, demokrasisi, savunma sanayisi güçlü, ülke için tehlike olan tüm unsurlarla mücadele verebilecek bir güce sahip.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ EMİN 

ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDECEKTİR” 

İşte Afrin hadisesi, ondan önceki Elbab süreci, bundan sonra sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği Münbiç ve Fırat’ın doğusuyla ilgili terör unsurlarının tamamen tasfiye edileceği bu harekat herkesin gözü önünde cereyan ediyor. Kim ne derse desin bugün kendisini süper güç konumuna oturtan tüm unsurlara rağmen milletimizin de verdiği psikolojik destek sayesinde başarılı şekilde yürütüyoruz. Bu ülkenin geleceği aydınlıktır. Asla bir daha böyle tablolarla bu ülkenin vatandaşları geçit vermeyecektir. Bunlar tarih olmuştur. Ama tarihte acı bir sayfa olarak da yerini almıştır. 28 Şubat sürecini gerçekleştirenler de tarihin karanlık sayfalarında yerini almıştır. Tüm gelecek kuşaklarımız 28 Şubat sürecini bu ülkeye yaşatanları lanetle anacaktır” dedi. 

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR