20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:30

Robot Yarışmasında TED Ödüle Doydu

TED’ler arası her yıl yapılan geleneksel 5. Roboted yarışmasına TED Isparta Koleji bu yıl 10 robotla katıldı.
Robot Yarışmasında TED Ödüle Doydu

TED Isparta Koleji bu yılki robot yarışmasına SDÜ Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu Teknoloji Klübü ile birlikte uzun bir süre boyunca yaptıkları çalışmada ortaokul düzeyi 5, lise düzeyi 5 robot olmak üzere toplam 10 robot ile katılındı.

Yarışmada okulumuz Fen ve Teknoloji öğretmeni Neslihan Gönül koordinatörlüğünde ortaokul düzeyinde 1.lik ve 3.lük kupasını lise düzeyinde okulumuz Fizik öğretmeni Gökhan Ergon koordinatöründe ise 1. lik, 2. lik ve 3.lük kupaları alındı.

Çalışmalardan ve alınan sonuçlardan memnuniyetini dile getiren Kulüp Başkanı aynı zamanda Teknoloji fakültesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği öğrencisi Ferdi Alakuş, “Teknoloji kulübü olarak TED kolejinden bize gelen talepler neticesinde görüşmelere başlandı. Gerekli eğitim planı hazırlandı ve robot tanıtımları yapılıp uygulama devrelerine geçildi bu ilk haftalardaki süreci atlatmak emin olun hiç kolay olmadı lakin gerek ekibimin deneyimli olması gerekse minik öğrencilerimizdeki istek ve azim bu programın başarılı olmasını sağladı.” diyerek memnuniyetini belirtirken. 

Fen ve Teknoloji öğretmeni Neslihan Gönül ve Fizik öğretmeni Gökhan Ergon bu sürecin uzun soluklu bir süreç olduğunu çok çaba sarf edildiğini ve emek harcandığını söylerlerken SDÜ Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu Teknoloji Klubüne teşekkür ettiklerini belirtiler.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR