24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Ekim 2014 Pazar 08:56

Rotasyon Zorunlu Göçtür

Aktif Eğitimciler Sendikası Isparta İl Temsilcisi Kemal Aydın, Öğretmen atama ve yer değiştirme taslağının uygulanması durumunda 400 bin öğretmenin rotasyona uğrayacağını kaydetti. Aydın, “Rotasyon zorunlu göçtür” dedi.
Rotasyon Zorunlu Göçtür

Aktif Eğitimciler Sendikası Isparta İl Temsilcisi Kemal Aydın, bugün sendika temsilciliğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Aktif Eğitimciler Sendikası’nın kısa bir geçmişi olmasına rağmen önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Aydın, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Taslağının uygulanması durumunda 400 bin öğretmenin rotasyona uğrayacağını dile getirdi.

Rotasyonun zorunlu göç anlamına geldiğini ileri süren Aydın, “Öğretmenlerin, velilerin, meslek kuruluşlarının ve eğitimin diğer paydaşlarının konu hakkındaki olumsuz fikirlerine rağmen “Biz yaptık oldu” mantığıyla kendi kararlarını dayatma yöntemi.

Kısaca bir okulda 8 yıl çalışan öğretmenlerin il sınırlarında bir başka okula gönüllü yada zorla tayin edilmesi anlamına gelen rotasyon uygulaması pek çok olumsuzluğu da beraberinde getirmesi nedeniyle isabetli bir uygulama değildir” dedi.

Okullarda, bir çok sorunun yaşandığını ve öğrencilerin devamsızlıklarının giderek arttığını kaydeden Aydın, “Öğrencilerimiz sürekli devamsızlık yapıyor. Okula gitmeyen öğrenci nereye gidiyor? Ne yazık ki öğrencilerimiz bataklığa sürükleniyor. Eğitimde onca sorun varken, öğretmenlerle uğraşmanın mantıklı olmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sendikasının sosyal faaliyetlerini de anlatan Kemal Aydın, seminerler, geziler, ortak akıl toplantıları gibi sosyal faaliyet çalışmaları da sürdürdüklerini ifade etti.


Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR