19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Mart 2014 Perşembe 17:55

Rüzgarı Tersine Döndüreceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Isparta'ya geldi.
Rüzgarı Tersine Döndüreceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Isparta'ya geldi. Loğoğlu, Türkiye'nin demokrasi, insan hakları, ekonomi planında her bakımdan geri gittiğini söyledi. Loğoğlu, “Rüzgarı tersine döndürmek için iktidara talibiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, konuşmasında, "Ben AKP'nin Türkiye'yi içine soktuğu ortama hiç girmeyeceğim. Onları ezbere biliyorsunuz. Anlatmanın gereği yok. CHP neden iktidar gelmek istiyor, bunu anlatayım. Türkiye aşağıya gidiyor; demokrasi, insan hakları, ekonomi planında her bakımdan geri gidiyor. Biz bunu geri çevirmek istiyoruz. İnsan haklarının, insan onurunun gözetildiği bir ülke yapmak istiyoruz. Yaşam kalitesini tüm vatandaşlar için geliştirmek istiyoruz" dedi.

Konuşmasında emekli bir büyükelçi olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Dünyanın her yerini gördüm. Bu kadar güzel olan bir ülke yok dünyada. Bu iktidarın halkına layık gördüğü bu şiddet dolu, her gün rüşvet, yolsuzluk dolu günlerden bu ülkeyi çıkarıp huzurlu, insanların birbirine saygı duyduğu bir Türkiye oluşturmak istiyoruz. Bunun için iktidara talibiz. Bunun ilk basamağı da 30 Mart seçimleri olacak.

Isparta'da müthiş bir dayanışma ortamı var. Diğer partilerle temaslarınız varmış, bu da güzel bir şey. Türkiye’de en büyük noksanlardan biri, siyasi kültürün yeterince demokratik olmaması. Siyasi liderlerin söylemlerine bakın çok kırıcı incitici ifadeler var. Bunları geride bırakacağız. Türkiye'nin gerginliğe çatışmaya ihtiyacı yok birleşmeye huzura dayanışmaya ihtiyacı var. Biz bunları yapabilecek bir partiyiz."

2011 seçim kampanyası ile bu dönem arasında fark olduğunu belirten Loğoğlu, "Heyecan artmış olabilir ama çok önemli fark Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu dinlemeye gelen kalabalık içinde başörtülü, başı açık ve genç kadınların olduğunu gördüm. Türkiye'nin gerçek sahibi olan kadınlar, bu ülkenin geleceğine sahip çıkıyor. İnşallah 30 Mart akşamı Isparta'da devrim olacak. Isparta bir devrime imza atsın. 66 yılık özlemi 30 Mart akşamı bitirelim" ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının ardından Loğoğlu, CHP Isparta Belediye Başkan Adayı Lütfü Çakmakçı ve partililerle birlikte esnaf ziyareti yaptı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR