22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Nisan 2013 Pazartesi 19:00

“Sakin Şehir”ler Yalvaç’ta Toplanıyor

2012 yılında Cittaslow/Sakin Şehir olan Yalvaç 19-21 Nisan tarihleri arasında birliğin Türkiye’deki üyelerini ağırlayacak.
“Sakin Şehir”ler Yalvaç’ta Toplanıyor

Sakin Şehirlere üye sekiz kent Yalvaç’ta toplanıp hem Yalvaç’ı gezecek hem de birliğin geleceği için yeni kararlar alacaklar.

Geçtiğimiz yıl sertifikasını alıp Türkiye’deki sekiz Sakin Şehirden biri olan Yalvaç, birliğin Türkiye üyelerini Yalvaç’ta ağırlayacak. Birlik üyesi Seferihisar, Taraklı, Vize, Perşembe, Yenipazar, Gökçeada ve Akyaka belediye başkanları ve Sakin Şehir temsilcileri 19-21 Nisan tarihleri arasında üç gün boyunca Yalvaç’ta kalıp Türkiye Koordinasyon Komitesi Toplantısını gerçekleştirip, hem birliğin Türkiye ayağı olarak yeni stratejiler belirleyip hem de Yalvaç’ın tarihi, kültürel ve doğal değerlerini gezecekler.

Toplantı için üyeler 19 Nisan Cuma günü Yalvaç’a gelecekler ve aynı akşam Belediye Başkanı Tekin Bayram tarafından kendilerine bir hoş geldiniz yemeği verilecek. Toplantının ikinci gününde ise konuklar önce kent gezisi yapacaklar. Gezide sırasıyla Yalvaç Anlatan meydan, Yalvaç Müzesi, Tıraşzade Konağı, Yalvaç Yemek Evi, Hacı Eyüp evi Pansiyonu, Kaş Mahalle’de tarihi dokuda gezi, Keçe Evi, Mustafa Bilgin Sanat Evi, Mahalle Fırını, Pisidia Antiokheia antik kenti, Masır Rekreasyon alanı, Eski Deri Fabrikası Açıkhava Müzesi, Devlethan Camii ve Çınaraltı’nı görecekler. Öğle yemeğinin ardından da Belediye Meclis Salonunda 13:00-17:00 saatleri arasında CittaSlow Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirilecek.

Toplantının son gününde ise kahvaltının ardından serbest zaman verilerek isteyen üyenin istediği çalışma ve projeyi yerinde incelemesi fırsatı sunulacak. Detaylı incelemenin ardından da konuklar sırasıyla Yalvaç’tan uğurlanacaklar.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR