20 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Kasım 2010 Pazar 22:45

Sav'ın Kozmik Odaları Varmış

Önder Sav'ın parti merkezinde, kendisinden izinsiz girilemeyen, özel notlar ve evraklarının olduğu 6 odayı kullandığı ortaya çıktı.
Savın Kozmik Odaları Varmış

CHP'deki iç savaşın kaybeden tarafı eski Genel Sekreter Önder Sav'ın parti merkezinde, kendisinden izinsiz girilemeyen, özel notlar ve evraklarının olduğu 6 odayı kullandığı ortaya çıktı.

CHP'nin eski genel sekreteri Sav'ın Parti Genel Merkezi'nde 6 odada önemli dokümanları olduğu ortaya çıktı. "Benden izinsiz kimse odadan bir şey çıkarmasın" talimatı veren Sav'ın odasının tıklım tıklım olduğu ve ondan başka kimsenin neyin, nerede olduğunu bulamayacağı ifade edildi. CHP'li eski MYK üyelerinin oturdukları eski odaları boşaltıp boşaltmama konusunda toplantı yaptıkları ortaya çıktı.

CHP'li eski MYK üyelerinin odaları geç boşaltma sebebinin de, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan başvurunun beklenmesi kararı olduğu ortaya çıktı. Yargıtay'dan gelen kararın ardından da eski MYK üyeleri odalarını boşaltmaya başladı.

SAV VE BAYKAL KOMŞU OLACAK
Genel Merkez'deki makamını boşaltmaya başlayan Sav'ın, TBMM'deki odasını kullanacağı ifade ediliyor.Böylece yaklaşık 50 yıllık dostlukları 6 ay önce çatırdayan Baykal ve Sav, TBMM'de komşu olacak. CHP'nin eski Genel Sekreteri Önder Sav'ın TBMM'deki odası A Blok'ta, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın TBMM'deki odası ise B Blok'ta yer alıyor. Böylece iki eski dost TBMM'de komşu olacak.

Başkanlık için söyleyeceğimi söyledim
Genel başkanlık için gözlerin çevrildiği eski genel başkan Baykal, "Söyleyeceğimi söyledim tavrım net" dedi CHP'nin eski lideri ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, partisinin ''iç çekişmelere sürüklendiği'' görüşünün doğru olmadığını belirterek, ''CHP bu olaylardan sarsıntı yaşamamıştır, bunu herkesin bilmesini istiyorum'' dedi.

CHP'de yaşananlarla ilgili bir mesaj verme niyetinde olmadığını söyleyen Baykal, bazı partililerin, kendisinin yeniden genel başkan olması yönünde slogan atıp, pankart açtığının belirtilmesi üzerine ''Bu konulardaki anlayışımı net ifade ediyorum. Onlar isteklerini dile getiriyorlar. Dostluk gösterilerine teşekkür ediyorum. Ben bu konuda söyleyeceklerimi söyledim. Değişen bir şey yok'' dedi. Baykal, önceki gün yaptığı açıklamada aynı soruya "2011 seçimlerine kadar Kemal kılıçdaroğlu genel başkandır' cevabı vermişti. Baykal'ın bu cevabı da 'genel başkanlık için açık kapı bıraktı' şeklinde yorumlanmıştı.

Siyasetçiler komploların hedefi olabilir
Kendisi de bir kaset skandalıyla CHP genel başkanlığından ayrılmak zorunda kalan CHP'nin eski lideri Deniz Baykal, İzmir'de yaptığı açıklamada Türkiye'de siyasilerin ansızın çeşitli suçlamaların, komploların, tertiplerin hedefi haline gelebileceğini söyledi. Baykal, "Siyasetçi bunların altında ezilmemeli. Halkımız da bu olaylar karşısında doğru tavrı takınmalı" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR