26 Eylül 2017 Salı

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Sayın Valim, Isparta Futbolunu Ancak Siz Şaha Kaldırırsınız

17 Temmuz 2014 Perşembe 15:56

Uzun süredir Dobra Dobra köşemden yorum yapmıyorum. Yapmamanın nedeni ise ne zaman sporla ilgili bir yazı yazsam içimde bir burukluk oluyor. Hep sitem ediyor, bu şehrin küllerinden doğması gerektiğini vurguluyorum. Bu şehrin kaderi midir nedir bilmiyorum ama Isparta son yıllarda futbolda sınıfta kaldı.

ISPARTA İSMİ OLMADAN BAŞARILI OLUNMASI BİR HAYLİ ZOR

Malumumuz Ispartaspor küme düştü. Uzun yıllar profesyonel liglerde mücadele eden ve 1967 yılında kurulan pembe-yeşilli ekip, son 3 yıldır BAL ve amatör lig arasında mekik dokuyor. Ardından mahalle olarak dünyada bir ilki başaran ve futbolda profesyonel lige çıkan Emrespor’un 3. Lig coşkusu ise sadece 1 yıl sürdü. Buradaki hata Emrespor’un şehre mal edilememesi ve her zamanki gibi günlük düşünülmesiydi. Ama şu gerçek ki Isparta ismi olmadan başarı olunması bir hayli zor.

SAHİP ÇIKILMAZSA GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER

Gelelim bugünkü duruma Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek 2 takım var. Biri Savspor, diğeri DSİ Spor. Kıt imkanlarla bu 2 ekip BAL’a yükseldiler. Yükseldiler de ne oldu? Bence sahip çıkılmaz ve Isparta’ya mal edilememezse geldikleri gibi gideceklerdir amatör kümeye.

BELEDİYE OLMADAN BU İŞ OLMAZ

Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın, geçmişte bu takıma sahip çıktı mı? Çıktı. Şimdi neden sahip çıkmıyor, taraftarın saçma yapan küfür ve tezahüratlarını nedeniyle. O taraftarlar çoktan pişman olmuş ve tribünlerde dahi yoklar. Sonuç olarak Sayın Günaydın’ın Isparta’ya küsme hakkı yok. Çünkü bu halk şahsını 3. kez başkan yaptı. Şimdi şehri bir gezin, kimseden ses yok. Herkes “Ahh nerede eski Ispartaspor” diyor. Sonuç olarak bugün kulüplerin arkasında belediye var. Belediye olmadan bu işin olması çok zor. Takımların başına güvenilir kişiler getirildikten sonra, düzenli gelir kaynakları yaratıldıktan sonra neden başarı sağlanamasın.

DSİ TEMİNATI ÇÖZDÜ, SAVSPOR LİGLERE KATILAMAMAYLA KARŞI KARŞIYA
DSİ Spor’un zar zor teminatı çözdüğünü öğrendim. Yeşil-beyazlılar, teminatı çözdü, ya sahaya nasıl çıkacaklar. Savspor’da da durum farklı değil. Teminat henüz çözülemedi ve son gün 21 Temmuz Pazartesi. 2 ekibinde işi çok zor. Allah yardımcıları olsun.

SAYIN VALİME ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Sayın Valim Vahdettin Özkan’a buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: Sizlere Isparta futbolunun hakkında bilgiler verildiğini biliyorum. Sizin babacan yapınız ve örnek çalışmalarınızı halkımız takdir ediyor. Isparta’nın en büyük sorunlarından bir tanesi futboldur. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü diğer dallara gerekli desteği sağlamaya çalışıyor. Ancak futbolda maalesef sınıfta kalındı. Koca ilin bırakın 3. Lig’de bir takımı, BAL’da dahi mücadele etmesi zor. Çünkü önünde Isparta yok. Gelin bu takımları Isparta’ya mal edelim. Siz bu şehrin en büyük mülki amirisiniz. Sizin önderliğinde, “Isparta Futbolunun Kurtuluşu” günleri yapılsın.

Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın, AK Parti Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Esnaf Odaları, Kamu ve Kurum Kuruluşları temsilcileri, İşadamları Derneklerinin katılımıyla toplantılar yaparak bu kanayan yaraya çözüm bulunması en büyük isteğim. Bu birlikteliği sizin sağlayacağınıza inanıyorum. Bu istek Isparta spor kamuoyunun özel isteği. Sayın Valim, Isparta futbolunu siz anca şaha kaldırırsınız. Davraz’a takımlar kamp yapmaya geliyor, mutlu oluyoruz. Ama Isparta olmayınca burukluk var. Atatürk Stadımız, Davraz’ımız, Gölcüğümüz, Üniversitemiz gibi imkanlarla Isparta çok rahat şaha kalkar.

Sayın Valim, bu çağrıya kayıtsız kalmazsanız çok mutlu oluruz. Afyon Valiliği bu çalışmayı yaptı. Yeniden AFJET’i kurdular.

Biz neden yapamayalım?

Haydi Isparta, gün beraberlik, gün kenetlenme günü.


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR