25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Temmuz 2011 Cuma 16:33

Sbs'de Isparta'da Bu Yıl "Sıfır Çeken" Olmadı

Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, Sbs sonuçlarına göreIsparta'dan bu yıl 15 öğrencinin tam puan aldığını, "sıfır çeken" öğrencinin de bulunmadığını belirtti.
Sbsde Ispartada Bu Yıl Sıfır Çeken Olmadı

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sbs'ye Isparta'dan 5 bin 723 öğrencinin girdiğini kaydetti. Sonuçlara göre Isparta'nın iyi konumda olduğunu aktaran Yılmaz, "Sbs sonuçlarına göre 15 öğrencimiz tam puan aldı, 'sıfır çeken' öğrencimiz olmadı, en düşük puanımız ise 132 oldu" dedi. 

Ülke genelinde ilk 500 içinde 6 öğrencinin bulunduğunu ama 6 ile 7'nci sınıflardaki puanlarının düşük olması nedeniyle Türkiye derecesinde ilk sıralarda yer alamadıklarını aktaran Yılmaz, Isparta genelinde de Özel Altınbaşak Bedri Ayhan Lisesi öğrencisi Elif Uguz'un birinci, Ülkü İlköğretim Okulu'ndan Yusuf Memiş'in ikinci ve aynı okuldan Rumeysa Toprak'ın da üçüncü sırada yer aldığını kaydetti. 

İlk 150 öğrencinin tercih ettiği okullara girmeyi başardığını ifade eden Yılmaz, Sbs'de illerin başarı sıralamasında bu yıl üçüncülüğü beklediklerini söyledi. 

İl genelindeki başarı sıralamasında ilk 10 içinde Şarkikaraağaç'tan iki öğrencinin yer aldığını anlatan Yılmaz, "İlk 20 içinde Yalvaç ve Atabey ilçelerinden öğrencilerimiz var. İlçeden gelen öğrencilerin de ilk sıralarda yer alması başarının birkaç okula değil bütün okullara yayılması açısından memnuniyet verici" dedi. 

Yılmaz, başarıda katkıları bulunan öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velilere teşekkür etti. 

Ortaöğretim kurumlarına tercih süresinin de başladığını ve 20 Temmuz tarihine kadar başvuruların devam edeceğini dile getiren Yılmaz, öğrencilerin ve velilerin okullarına başvurarak bilgi almalarını ve sınav kılavuzunu mutlaka okumalarını önerdi. Yılmaz, öğrencilerin 12 tercih hakları olduğunu aktardı.
 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR