26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Ekim 2012 Perşembe 20:52

SDÜ, En İyi Üniversiteler Arasında...

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi URAP tarafındanaçıklanan sıralamada Türk üniversiteleri içerisinde 15. sırada yer aldı.
SDÜ, En İyi Üniversiteler Arasında...

Süleyman Demirel Üniversitesi URAP tarafındanaçıklanan sıralamada Türk üniversiteleri içerisinde 15. sırada yer aldı.

ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren Akademik Performansa Göre ÜniversiteSıralaması (URAP) Araştırma Laboratuvarınca hazırlanan, "Dünyanın En İyi 2000Üniversitesi" listesine 77 Türk üniversitesi girdi.
URAP tarafından açıklanan sıralamauluslararası bilimsel ve akademik çalışmaların merkezi kabul edilen ISI Web of Knowledgeveri tabanından alınan istatistiki verilere göre hazırlanıyor.

Sıralamanın oluşmasındaki başlıcadeğerlendirme kriterlerin ise, ISI veritabanına giren yayın sayısı, bu yayınlara alınan atıfsayısı, yapılan diğer yayın sayıları, dergilerin popüleritesi ve araştırmacıların farklı kurumlarlayaptıkları ortak çalışmalar olduğu açıklandı.

Bu başarıda öğretim elemanlarımızın önemli katkıları olduğunu belirten Rektörümüz Prof.Dr.Hasan İBİCİOĞLU emeği geçen herkesi kutlayarak başarıların devamını diledi.URAP’ın geçen yılki sıralamasında 19. sırada yer alan SDÜ bu yıl dört basamak yükseldi ve1992 yılında kurulan üniversiteler arasında da 1. sırada yer aldı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR