26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Nisan 2011 Cuma 10:49

SDÜ Bugün Yeni Rektör Adaylarını Seçecek

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ)'nde rektörlük seçimi yapılacak. 810 öğretim üyesinin oy kullanma hakkı olduğu seçimde 9 rektör adayı yarışacak.
SDÜ Bugün Yeni Rektör Adaylarını Seçecek

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ)'nde rektörlük seçimi  yapılacak. 810 öğretim üyesinin oy kullanma hakkı olduğu seçimde 9 rektör adayı yarışacak.

Saat 09.00'dan itibaren öğretim üyelerinin seçime katılımını belgeleyen hazirun listesi imzaya sunulacak. Hazirun listesindeki imza sayısına göre çoğunluğun sağlanmasından sonra oy verme ve sayım-döküm işlemlerini yapmak üzere bir sandık kurulu oluşturulacak ve bu kurulun gözetim ve yönetiminde oy kullanma işlemi başlayacak.

Çoğunluğun sağlanması halinde oy kullanma işlemine geçilecek.

Saat 17.00'de oy kullanma işlemi sona erecek ve yine sandık kurulunun denetiminde oy sayım ve döküm işlemleri yapılacak. Bu süreç salonda bulunanlar tarafından takip edilebileceği gibi saat 16.30'dan itibaren canlı yayın yapacak olan Bilim TV' den de naklen izlenebilecek.

Yapılacak seçimlerde en fazla oyu alan 6 aday 18 Nisan günü Yükseköğrenim Kurumu'na(YÖK) bildirilecek. YÖK' yaptığı inceleme sonrasında seçeceği 3 adayın ismini 9 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunacak. Gül, önüne gelen 3 adaydan birisini SDÜ rektörlüğüne atayacak.

SDÜ, rektör adayları 7 Nisan günü kendilerini tanıtan bir sunumun ardından hep birlikte yemekte buluşmuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR