20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Temmuz 2013 Pazartesi 11:15

SDÜ Büyük Isparta Oteli'ne Talip

Geçtiğimiz günlerde işletmecisi ile sözleşmesi sona eren, mülkiyeti Isparta Belediyesi’ne ait Büyük Isparta Oteli çok yakın zamanda yeniden ihaleye çıkacak. SDÜ, otele talip.
SDÜ Büyük Isparta Oteline Talip

AJANS32'NİN ÖZEL HABERİ

Kamuoyunun da bildiği gibi özellikle son birkaç yılda Büyük Isparta Oteli’ni işleten firmaların hem Isparta Belediyesi hem de SGK, Maliye gibi kurumlarla borç meseleleri yüzünden sıkıntılar yaşandı.

Şehrin tam merkezinde olan otelin kamuya olan borçlarını ve hatırı sayılır bir tadilat gerektirdiğini düşünürsek, bu oteli Isparta’da SDÜ’den daha iyi işletecek bir kurum görünmüyor.

Ayrıca, SDÜ Konukevi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait olduğunu ve uzun zamandır Milli Eğitim’in konukevini boşaltma talebi de dikkate alınırsa SDÜ’nün Büyük Isparta Oteli’ni işletmesini alması tüm kurumlar için en sağlıklı karar olacağa benziyor.

Ajans32 muhabirine açıklamalar yapan SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, “Milli Eğitim Müdürlüğü bizi yerimizden uzun süredir çıkarmak istiyor. Büyük Isparta Oteli’de şu an boş olduğu için ve bizim isteklerimizi fazlasıyla karşılayacağı için biz buranın işletmesine talibiz” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 11 yorum yapıldı.
    YAZARLAR