26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Mayıs 2014 Cumartesi 13:30

​SDÜ Davraz Kongresine Ünlü İsimler Katılacak

Ulusal ve uluslararası alanda pek çok başarılara imza atan Süleyman Demirel Üniversitesi, büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
​SDÜ Davraz Kongresine Ünlü İsimler Katılacak

İlki, 24- 27 Eylül 2009 tarihleri arasında düzenlenen ve büyük yankı uyandıran “Davraz Kongresi”nin ikincisi 29-30-31 Mayıs 2014 tarihlerinde düzenlenecek.

“Dünyanın sorunları ve barış yolları bu topraklarda ve bu coğrafyada konuşulacak” diyen Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu yönetiminde düzenlenecek “Küresel Sorunlar ve Çözüm Arayışları” başlıklı II. Uluslararası Davraz Kongresi, küresel sorunlara çözüm önerileri getirmeyi amaçlıyor.

II. Uluslararası Davraz Kongresinde; “Medeniyet Tartışmaları”, “Bilim ve Felsefe”, “Demokrasi ve İnsan Hakları”, “Kimlik ve Ulus Devlet Tartışmaları”, “Uluslararası Hukuk-Uluslararası İlişkiler-Güvenlik ve Terör”, “Küresel Kriz ve Sorunları”, “Tarım-Gıda-Açlık ve Yoksulluk”, “Çevre ve Enerji, Küresel Rekabet ve İşletme Davranışları”, “Uluslararası Göç, Yönetim Tartışmaları”, “Sağlık ve Yaşam” konuları ana tema başlıkları olarak belirlendi.

Kongreye Türkiye’nin ve Dünya’nın ünlü isimlerinin katılması bekleniyor. Isparta için blüyük önem taşıyan kongreye Bakanlar, milletvekilleri, üst düzey bürokratlar, bilim adamları, tanınmış iş adamları, gazeteciler ve sanatçıların katılması bekleniyor.

Kongreye yurt dışından da 50’nin üzerinde bilim adamının katılacağı öğrenildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR