22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Aralık 2015 Perşembe 16:58

SDÜ Engelli Araçlarına Şarj İstasyonu Yaptı

SDÜ Engelli Araçlarına Şarj İstasyonu Yaptı
SDÜ Engelli Araçlarına Şarj İstasyonu Yaptı

Geliştirdiği projelerle önemli başarılara imza atan SDÜ Teknoloji Kulübü, şimdide engelliler için bir proje geliştirdi. Kulüp yürüme engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırma adına Şarj İstasyonu kurdu.

Bu projenin engelli vatandaşlar için hayati öneme sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Nihat Ayyıldız, Teknoloji Kulübü üyesi öğrencilerinin böyle bir çalışmayı başarıyla uygulamaya geçirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayyıldız, proje ile engelli vatandaşların yaşadığı ulaşım sıkıntısının giderileceğini söyledi. Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Teknoloji Kulübü Akademik Danışmanı Prof. Dr. Reşat Selbaş ise projenin uzun uğraşlar sonucunda tamamlandığını belirterek “Bu çalışma sonucunda Isparta ve üniversitemizde bulunan yürüme engelli vatandaşlarımızın sorunlarını bir nebze de olsa çözüme kavuşturduk. Engelli bireylerimizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalarımız devam edecek” dedi.

UZUN YOLLAR PROBLEMSİZ GEÇECEK
Isparta Yürüme Engelliler ve Yaşam Derneği Başkanı İsmail Hakkı Aksoy da yürüme engelli bireylerin uzun mesafeli ulaşımlarda elektrikli araçları kullandıklarını, bu araçların şarjlarının bitmesi sonucunda da zor durumda kaldıklarını ifade ederek Teknoloji Kulübünün “Engelliler İçin Şarj İstasyonu Projesi”yle bütün araçlara uygun bir istasyona kavuştuklarını söyledi. Aksoy, uzun yollarda belirli aralıklarla yerleştirilecek olan bu istasyonlar sayesinde ulaşımdaki problemlerin ortadan kalkacağını, bu sayede de engelli bireylerin hiçbir mağduriyet yaşamayacağını vurguladı.

KARTLA ÇALIŞACAK
Isparta’daki yürüme engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan sosyal sorumluluk projesinin öneminden bahseden Teknoloji Kulübü Başkanı Ferdi Alakuş ise engelli bireyler için yapılan şarj istasyonunun vatandaşlara verilen kartlar ile çalışacağını söyledi. Geliştirdikleri projede olumsuz hava şartlarını da göz önünde bulundurduklarını ifade eden Alakuş, şarj istasyonuna uygun kapalı alan için Isparta Belediyesi ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR