20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Eylül 2012 Cuma 09:43

SDÜ Kongreye Hazırlanıyor

Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında olan SDÜ, 4-5 Ekim tarihlerinde “Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği Ulusal Kongresine’ ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
SDÜ Kongreye Hazırlanıyor

Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği Türk Milli Komitesi tarafından geleneksel olarak iki yılda bir düzenlenen “Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği Ulusal Kongresi”nin on dördüncüsü Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü işbirliğinde SDÜ’ de yapılıyor.

İlk kez Anadolu’da bir üniversite’de gerçekleştirilecek olan kongreye Başbakanlık Afet ve Acil durum Daire Başkanlığı Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planının hazırlanmasında görev alan, alanında duayen bilim adamları katılıyor. En az iki hakem süzgecinden geçerek seçilen 89 bildirinin sahiplerince değil, uzman raportörler tarafından sunulacak olması ve bildiri sahibine soru cevap hakkı verilmesi, Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği Kongresi’ni diğer kongrelerden farklı kılıyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilay Keskin, ZMTM Türk Milli Komitesi’nin titiz incelemeleri sonunda, ekipman ve altyapısı bakımından ev sahipliğine uygunluğu nedeniyle kongrenin büyük şehirlerde ki üniversiteler dışında ilk kez Anadolu’da bir üniversite’de gerçekleştiğini belirtti.

Prof. Dr. Keskin, Türkiye ve SDÜ için büyük önem arzeden kongrenin amacının, İnşaat Mühendisliği’nin temel alanlarından olan Geoteknik Mühendisliği konularında yurt içinde ve yurt dışında çalışan araştırmacı ve uygulayıcıları bir araya getirerek, bilginin paylaşıldığı ve çözüm yöntemlerinin tartışıldığı bir ortam hazırlayarak bilime katkıda bulunmak olduğunu da sözlerine ekledi. Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği 14. Ulusal Kongresi, 4- 5 Ekim tarihlerinde SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR