31 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Aralık 2010 Perşembe 17:14

SDÜ Öğrencileri Ulaşımdan Şikayetçi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ) öğrencileri ulaşım konusunda çektikleri sıkıntıları belediye, şoförler odası ve halk otobüsleri kooperatifi yöneticileri ile paylaştı.
SDÜ Öğrencileri Ulaşımdan Şikayetçi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ) öğrencileri ulaşım konusunda çektikleri sıkıntıları belediye, şoförler odası ve halk otobüsleri kooperatifi yöneticileri ile paylaştı
.
SDÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Turgut Erol, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret ederek sıkıntıları dile getirdi. Bunun üzerine Günaydın, öğrencilerin ulaşım sıkıntılarının giderileceğini, ikinci yarıyıl itibariyle halk otobüslerinin yenileneceğini ve sayılarının arttırılacağını belirtti.

Isparta Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Tural da üniversiteye giden otobüslerin çarşı merkezindeki duraklarının yerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını, İl Trafik Komisyonu’nda böyle bir karar alınsa bile buna karşı çıkacaklarını kaydetti. Tural, “Ama şuan öyle bir şey söz konusu değil. Öğrenci kardeşlerimiz bu açıdan rahat olsunlar. Diğer sıkıntılarla ilgili olarak öğrenci konseyinden gelecek rapor doğrultusunda ortak bir karar alırız. Çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Yeter ki, sorunlar bizlere iletilsin.” dedi.

Tural, otobüslerde yasalarca onaylı 71 ayakta, 29 oturarak yolcu alınabildiğini fazla yolcu alınmaması konusunda uyarıda bulunacaklarını anlattı.

Isparta Özel Isparta Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Mevlüt Korkmaz’da otobüslerle ilgili sorunların çözümü için çalışma yapacaklarını ifade etti.


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR