27 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Temmuz 2012 Cuma 13:10

Sdü Senatosu Antik Kentte Toplandı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Senatosu Yalvcaç Pisidia Antiokheia'da toplandı.
Sdü Senatosu Antik Kentte Toplandı

SDÜ Senatosu Yalvaç'ta yürütülen "Pisidia Antiokheia" kazılarının 5. yıldönümü sebebiyle senato toplantısını kazı alanında gerçekleştirdi. Isparta Valisi Memduh Oğuz, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, Prof. Dr. Numan Tamer ve SDÜ Senato üyeleri ilk olarak, Kazı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Özhanlı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ve senatörler, Antik Kent içerisinde yer alan Augustus Tapınağı'nda Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş ve Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram ile buluştu. Buluşmada bir konuşma yapan Rektör İbicioğlu, her alanda akademik liderlik yapmayı amaçlayan SDÜ'nün senato toplantısının bu kez kazı çalışmalarına psikolojik, sosyal ve yönetsel anlamda destek vermek amacıyla Pisidia Antiokheia'da yapılacağını belirterek Isparta'nın marka değerinin ortaya konulmasında Yalvaç'ın önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Kazı çalışmalarının yaklaşık dört yıldır Bakanlar Kurulu kararıyla SDÜ tarafından yürütüldüğünü söyleyen kazı başkanı Doç. Dr. Mehmet Özhanlı, "Çalışmalarımızda gerekli alt yapıyı sağladık. Bu konuda bizlere büyük destek veren SDÜ yönetimine teşekkür ederiz. Antik dönemin en büyük merkezi olan Pisidia Antiokheia Isparta ilinin geleceğinde önemli yer teşkil ediyor. Bu kazı alanındaki kültür değerinin geleceğe aktarılması gerekiyor" dedi.

SDÜ Senatosu toplantısının ardından Pisidia Antiokheia kazı alanı gezildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR