24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Eylül 2011 Pazartesi 16:00

SDÜ Tıp Fakültesi İlk Defa Kara Geçti

SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ilk defa kara geçtiğini belirten Başhekimi Prof. Dr. Tuğrul Sezer, artık hastanenin masraflarını kendimiz karşılıyoruz.
SDÜ Tıp Fakültesi İlk Defa Kara Geçti

SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ilk defa kara geçtiğini belirten Başhekimi Prof. Dr. Tuğrul Sezer,  artık hastanenin masraflarını kendimiz karşılıyoruz.

Sezer "Şu anda hastanemizin durumu çok iyi, burası bir işletme gibi çalışıyor. Bunun yanı sıra üniversite hastanesi olduğumuz için eğitim ve araştırma merkezidir. İşletmenin en önemli fonksiyonu kar yapmaktır. Biz son 3 ay önce kar etmeye başladık. Poliklinik ve ameliyat sayısında, iş üretme bedeli açısından hastanemiz tarihi rekorunu kırdı.

Borç taksitlerimiz 12 aydan 8 aya indirildi. Tam gün yasası çıkması bize olumlu yönde etki etti. Öğretim üyeleri daha fazla çalışıyor. Daha çok para kazanıyorlar. Hedefimiz teknolojik yenileme, yoğun bakım ve ameliyathane sayısını artırmaktır. Hastane de tüm branşlar mevcut ama organ nakli yapamıyoruz ve yanık merkezimiz yok. Hastanemiz, Isparta’nın bir parçasıdır. Halk olmadan hastane olmaz. Biz Isparta halkını benimsiyoruz. Isparta halkının hastanemize sahip çıkması lazım. Biz bölge hastanesiyiz. Antalya, Afyon, Burdur, Denizli, Konya, Muğla ve daha birçok illerden hastamız geliyor. Benim üzüldüğüm taraf, bazı Ispartalı hemşerilerimizin: ‘Bu hastane uzak diyorlar. Lütfen bu düşünceyi değiştirmeleri lazım’ Diğer hastanelerin çözemediği vaka ve olaylar geliyor. Bizde  onları araştırıyor ve çözüyoruz.

Hemşerilerimize tekrar sesleniyorum. Ya tedavi süresine geç kalınmış, yada sağlık ocağına bile gidebilecek düzeyinde hastalar geliyor. Onlar bazı sabırsızlık gösteriyorlar. Hastalarımız vaktinde gelsin. Her türlü yükün altına girmeye hazırız. Ispartalı hemşerilerim, hastanemize maddi ve manevi destek vermelerini bekliyoruz. Bu desteklerle yoğun bakım ve ameliyat haneyi büyütmeyi düşünüyoruz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR