22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Nisan 2012 Cumartesi 18:11

SDÜ'de 14 Bin Öğrenci, 2 Bin Personel Var, Camii Yok

SDÜ Batı Kampüsünde 16 bin insana karşılık sadece mescit var. Personel ve öğrenciler, yetkililerden Batı Kampüsüne cami yapılmasını istiyor.
SDÜde 14 Bin Öğrenci, 2 Bin Personel Var, Camii Yok

Süleyman Demirel Üniversitesi Batı Kampüsüne büyük bir cami isteniyor. Nüfusu büyük bir ilçeden fazla olan kampüste sadece mescit bulunması nedeniyle ciddi bir cami ihtiyacı yaşanıyor.

Batı Kampüsünde 14 bin öğrenci, 2 bine yakın akademik ve idari personel bulunuyor. 16 bin nüfusa karşılık ise sadece 300 kişilik bir mescid bulunuyor.

Öğrenciler, akademik ve idari personel Batı Kampüsüne acil olarak cami yapılması gerektiğini belirterek görüşlerini şöyle dile getirdiler:
“16 bin nüfus Isparta’nın bir çok ilçesinde bile yok. Bu sayıya üniversiteye gelen vatandaşları da eklerseniz nüfus daha fazla artar. Neredeyse Eğirdir ve Yalvaç nüfusuna eşit. Düşünün bu ilçelerde kaç cami var.
Acil olarak Batı Kampüsüne cami yapılmalı. Doğu Kampüsünde de cami yok ama inşaat devam ediyor.

Cuma günleri cemaat otoparka sığmayacak neredeyse. Yer sorunu da yok. Mevcut mescidin bulunduğu yere, otoparkta da yer alınarak SDÜ’ye yakışır bir cami yapılmalı. Yetkililerimizin duyarlı olacağını biliyoruz ve gerekli girişimleri başlatmalarını bekliyoruz. Düşünün Eğirdir’de, Yalvaç’ta tek cami olsa ne olur? SDÜ’de de durum aynı. Acil olarak büyük bir cami yapılmalı.

Akademik personel, idari personel, öğrenciler, çevredeki mahallelerde bulunan camilere gidiyor. Yaz ayları başlıyor, inşaat sezonu bitmeden, cami inşaatına başlanmalı. Sayın Rektörümüzün ve yönetimin dikkatine sunuyoruz. Hayırseverlerle bu konuda görüşmeler başlamalı. Üniversitemizin nüfusu her geçen yıl artıyor ve ihtiyaç daha fazla artıyor.

Süleyman Demirel Üniversitesinin Batı Kampüsünde yaklaşık 14 bin, Doğu Kampüsünde ise yaklaşık 22 bin öğrenci bulunurken, akademik, idari ve şirket personeli ise 5 binin üzerinde.

365 bin öğrenci, 5 bin nüfusa karşılık her iki kampüse hizmet veren aktif tek mescit ise 300 kişilik Batı Kampüsü mescidi. Doğu Kampüsündeki cami inşaatı ise sürüyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR