19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Aralık 2013 Salı 12:12

SDÜ’de Beyin Göçü Sürüyor Mu?

SDÜ Ponza Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lütfullah Gündüz, naklen tayin ile İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’ne atandı.
SDÜ’de Beyin Göçü Sürüyor Mu?

Bu atama SDÜ camiasında ‘Atama değil beyin göçü’ olarak yorumlandı. SDÜ geçtiğimiz dönemde de Başta İktisat Fakültesi olmak üzere çok sayıda akademisyen kaybetmişti.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Ponza Araştırma ve Uygulama Müdürü Prof. Dr. Lütfullah Gündüz, ‘naklen tayin’ ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ne atandı.

20 YILDIR SDÜ’DEYDİ
Prof. Dr. Gündüz, veda mesajında “20 yıla ulaşan bir süredir mensubu bulunduğum üniversitemizden, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yapı Malzemeleri Ana Bilim Dalına naklen tayinim sebebiyle aranızdan ayrılıyorum. 1994 yılının başında Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak başlamış olduğum üniversitedeki akademik hayatım boyunca, bu kurumda akademisyenliğin en güzel taraflarını yaşamış ve yaşatmış olmanın da mutluluğunu taşıyorum” ifadelerini kullandı.

BİR YILDIZ DAHA KAYDI
Bu durum SDÜ camiasında “Bir yıldız daha kaydı” yorumlarına neden olurken, “Bu durum bir atama değil, resmen beyin göçü. Öğretim üyeleri tayin olmaz yollanırlar. SDÜ yönetimi nasıl bir değeri kaybettiğini elbette anlayacaktır” yorumları yapılıyor.

ISPARTA PONZA’NIN KRİTİK ADRESİ
Isparta ponza madeni açısından son derece kritik bir noktada. Türkiye’de tek olan Ponza Araştırma Merkezi’nde uzun yıllar müdürlük yapan ve ülkemizdeki birkaç ponza uzmanından birisi olan Prof. Dr. Lütfullah Gündüz, önemli çalışmalarıyla bir çok kez gündeme gelmişti. TRT arşivlerindeki ponza belgesellerinde danışmanlık görevini de üstlenen Prof. Dr. Gündüz’ün SDÜ’den ayrılması akıllara “Yaprak dökümü devam mı ediyor?” sorularını getirdi.

GEÇTİĞİMİZ DÖNEMDE DE BİR ÇOK YILDIZ KAYMIŞTI
Öyle ki; geçtiğimiz dönemde de özellikle SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nun dekanlığını da yaptığı İktisat Fakültesi’nde ciddi bir yaprak dökümü yaşanmıştı. Üst kadro alabilmek için çok sayıda akademisyen üniversiteden ayrılmak zorunda kalmıştı.

İŞTE O İSİMLERDEN BİR KAÇI
Bu isimlerden bazıları; “Doç. Dr. Hayrettin Usul: Katip Çelebi Üniversitesi, Doç. Dr. İsmail Bekçi: Nevşehir Üniversitesi, Doç. Dr. Murat Kayalar: Katip Çelebi Üniversitesi, Doç. Dr. Levent Aytemiz Karabük Üniversitesi, Prof. Dr. Şeref Kalaycı: Karadeniz Teknik Üniversitesi, Prof. Dr. İbrahim Atilla Acar: Katip Çelebi Üniversitesi, Doç. Dr. Erdoğan Öztürk: Pamukkale Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Çetin: Akdeniz Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Dilek Memişoğlu: Katip Çelebi Üniversitesi”   

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 9 yorum yapıldı.
    YAZARLAR