22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Şubat 2012 Çarşamba 15:41

Sdü'de "Su Gibisi Yok" Konferansı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Su Enstitüsü tarafından, "Yaşamın devamı için su gibisi yok" konulu konferans düzenlendi.
Sdüde Su Gibisi Yok Konferansı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Su Enstitüsü tarafından, "Yaşamın devamı için su gibisi yok" konulu konferans düzenlendi.

Orman Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Yakut, insan yaşamı için hava, su ve besinin önemine işaret etti.

Yaşamın temel maddelerinden olan suyun her duygu ve düşünceye tepki veren bir madde olduğunu ifade eden Yakut, "Suyun çevre içindeki titreşim ve enerjiyi kolayca kopyaladığı açıkça ortadadır. Bizler hücreler arası bilgi alışverişini sağlayan su sayesinde var olabiliyoruz. Düşündüğümüz ve söylediğimiz her şey tüm hücrelerimizi etkiliyor" dedi.

Suyun genel özellikleri hakkında bilgi veren Yakut, şunları söyledi: "Su, eriyebilen birçok madde için çok iyi bir çözücüdür. Neredeyse tüm kimyasal maddeler, suyun içinde uygun bir biçimde çözünürler. Su, dünyanın ısısını düzenlemeye ve dengelemeye yarar. Canlıların bedenlerinin ısı dengesinin korunmasını sağlar ve meteorolojik çevrimleri destekler" dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR