21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Mart 2012 Pazartesi 10:49

SDÜ'den 'Engelsiz Çiftlik Projesi'

SDÜ desteğiyle Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği tarafından, engellilerin eğitim ve istihdamına yönelik hazırlanan çiftliğe engelliler, aileleri ve Üniversite öğrencileri tarafından meyve fidanları dikildi.
SDÜden Engelsiz Çiftlik Projesi

sparta-Eğirdir Karayolu'ndaki çiftlikte düzenlenen törende konuşan Ak Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, her insanın bir gün engelli olabileceğini unutmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye'de 8 milyonun üzerinde engelli bulunduğunu hatırlatan Bilgiç, devletin sosyal devlet ilkesi gereği yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlar ile ailelerine sahip çıkması gerektiğini kaydetti.

Merkezi hükümetlerin bu işlerle başa çıkabilmesinin mümkün olmadığına değinen Bilgiç, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların bu çalışmalara sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği tarafından başlatılan

"Engelsiz Çiftlik Projesi"nin çok önemli olduğunu vurgulayan Bilgiç, proje maliyetinin 2,5 milyon lira olduğunu ve ödenekleri kısa süre içinde çıkarılarak, çalışmaların başlayacağını anlattı.

Fidan dikim töreninde konuşan Karıca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği Başkanı Belkıs Çomak, SDÜ'ye tahsisli alanın 25 bin metrekaresinin Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu tarafından derneğin kullanımına verildiğini söyledi.

"Engelsiz Çiftlik Projesi" ile engelli bireyleri ve ailelerini hayata hazırlayacaklarını anlatan Çomak, engelli bireylerin de bu çiftlikte gelen misafirleri ağırlayarak hizmet edeceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Ak Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, İl Genel Meclisi üyeleri, Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği üyeleri, engelli bireyler, aileleri ile Üniversite öğrencileri, engelsiz çiftlik alanına meyve fidanları dikti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR