23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Şubat 2011 Pazartesi 16:10

SDÜ'den Uzaktan Eğitim Fırsatı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, yüksek lisans eğitimi alamayanlara uzaktan eğitim fırsatı sunduklarını bildirdi.
SDÜden Uzaktan Eğitim Fırsatı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, yüksek lisans eğitimi alamayanlara uzaktan eğitim fırsatı sunduklarını bildirdi.
    
Çarıkçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün teknolojik imkanlardan faydalanarak öğrencilerine zaman ve mekandan bağımsız eğitim imkanları sunduğunu kaydetti.
    
İşletme Yöneticiliği Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı'na ikinci yarıyıl öğrenci alınmaya başlanacağını belirten Çarıkçı, başvuruların online olarak 8-10 Şubat tarihlerinde yapılacağını aktardı.
    
Çarıkçı, bilgilerini güncelleştirmek isteyen profesyoneller, kariyerini geliştirme çabasında olanlar ve yöneticilik vasfı kazanmak isteyenlere alternatif sunduklarını kaydetti. Çarıkçı, şöyle konuştu: ''Okula gitme ve belli saatlerde ders takip etme zorunluluğu bulunmayan programda öğrenciler kendileri için en uygun gün ve saatlerde derslerini alabilmektedir. Sanal sınıf uygulamalarında, daha önceden belirlenmiş günlerde, dersin öğretim görevlisiyle internet üzerinden gerçek zamanlı ders yapmakta, sinerji yaratan bu uygulamada öğrenci hocasına soru yöneltebilmekte, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunabilmektedir'' dedi.
    
Çarıkçı, SDÜ E-İşletme Yöneticiliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı'nın yarı dönem eğitim ücretinin bin 200 TL olduğunu sözlerine ekledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR