22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Mayıs 2012 Çarşamba 17:20

Sdü'nün Amerikalı Konukları

ABD'nin Florida Eyaleti senatör ve temsilcilerinden oluşan 10 kişilik heyet Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Hasan İbicioğlu'nun davetiyle Isparta'ya geldi.
Sdünün Amerikalı Konukları

ABD'nin Florida Eyaleti senatör ve temsilcilerinden oluşan 10 kişilik heyet Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Hasan İbicioğlu'nun davetiyle Isparta'ya geldi. SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, Amerikalı misafirlere üniversitesinin dünya çapında tanınmış bir üniversite olması için gayret gösterdiklerini anlattı. Üniversitenin adını Türkiye'nin 9'uncu Cumhurbaşkanı'ndan aldığını belirten Rektör İbicioğlu, SDÜ'nün fiziki yapısıyla ilgili bilgi verdi.

ABD'li heyet arasında Florida'dan 6 milletvekili bulunduğunu kaydeden Rektör İbicioğlu, "ABD'de bu ülkenin yök'ü diyebileceğimiz düzeyde kurumu temsilen bir yönetim kurulu üyesi var. Kendileri SDÜ'den çok etkilendiklerini belirttiler. Florida'da bulunan üniversiteler ile SDÜ arasında öğrenci, öğretim üyesi, insan kaynağı değişimleri yönünde işbirliği yapmak istiyoruz. İki hata önce Georgia eyaletinden misafirleri ağırlamıştık. Bu yıl yapacağımız Davraz Kongresi'nde ABD'den bir çok bilim adamı, gazeteci yazar, işadamını davet ettik. Dünyanın geleceği Isparta'da tartışılacak" diye konuştu.

Rektör İbicioğlu, ABD'li heyete toplantının ardından kampusü gezdirdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR