22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Temmuz 2011 Cuma 22:42

Şehir içi Ulaşıma Yüzde 25 Zam Yapıldı

Isparta'da şehir içi ulaşıma yüzde 25 oranında zam yapıldı. Belediye Encümeni tarafından alınan kararla ücretler; kartlı öğrenci 90 kuruşa kartsız öğrenci 1, 25 kuruşa, tam abonman kartlı 1 lira 25 kuruşa, tam abonman kartsız 1 lira 40 kuruş olarak belirl
Şehir içi Ulaşıma Yüzde 25 Zam Yapıldı

Isparta'da şehir içi ulaşıma yüzde 25 oranında zam yapıldı. Belediye Encümeni tarafından alınan kararla ücretler; kartlı öğrenci 90 kuruşa kartsız öğrenci 1, 25 kuruşa, tam abonman kartlı 1 lira 25 kuruşa, tam abonman kartsız 1 lira 40 kuruş olarak belirlendi. Yeni fiyat tarifelerinin pazartesi uygulamaya konacağı belirtildi.

Isparta Belediyesi tarafından yapılan encümen toplantısında otobüs ücretlerine zam yapılması konusu ele alındı. S. S. 18 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi'nin isteği üzerine yeni fiyat tarifesini belirledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıtürk, kararın henüz encümende yazı aşamasında olduğunu belirtti. Şanlıtürk, "Bilindiği gibi halk otobüslerini yenilemek için belediyemizle bir anlaşma yapan halk otobüsleri kooperatifleri geçtiğimiz yıl araç alımlarına başlamıştı. İlk etapta 4 adet gelen halk otobüslerine 10 tane daha ilave yapılacak. Diğer taraftan 2008 yılından bu yana belediyenin de desteği ile toplu taşıma ücretlerine zam yapılmadı. " dedi.

Şanlıtürk, halk otobüslerinin zam talebinin değerlendirmeye alındığı ve encümende görüşülerek karara bağlandığını ifade etti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 20 yorum yapıldı.
    YAZARLAR