21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Eylül 2017 Salı 16:50

SER-TUR Sezonu Açtı

SER-TUR Sezonu Açtı
SER-TUR Sezonu Açtı

18 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi ilimizde öğrenci servis taşımacılığı yapan Ser-Tur Kooperatifi dualarla sezonu açtı. 

Uzun yıllardır başarı ile Isparta'da öğrencilere yönelik servis hizmeti veren Ser-Tur Kooperatifi, 2017-2018 eğitim ve öğretim sezonu öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayarak sezonu açtı. 

Sezon açılışı nedeniyle ilk olarak üyelerle değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Isparta Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ahmet Tural, Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Hüseyin Çalhan, Isparta Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu ile  Ser­ Tur Başkanı Mehmet Yücedağ ve çok sayıda servis şoförü katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Isparta Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ahmet Tural, Ser-tur kooperatifinin Türkiye ye örnek teşkil eden bir titizlikle hizmet verdiğini aktardı. Başkan Tural, Türkiye’nin çeşitli yerlerini gezip gözlemleyebiliyoruz. Laf olsun diye söylemiyorum. Ser-tur Kooperatifimiz herkese örnek olacak şekilde hizmet veren bir kuruluştur. İnşallah bu yıl da çıtayı daha da yükseğe çıkaracak dedi.

Artık her önüne gelenin servis şoförlüğü yapamayacağını belirten Tural, Mesleki yeterlilik kurumu tarafından verilecek belge ile bu mesleğin icra edilebileceğini sözlerine ekledi.

Ahmet Tural, ‘Araçlarımıza binen öğrenciler her şeyden önce bizim çocuklarımız, onların güvenliğinden hepimiz sorumluyuz. İlimizde korsan taşımacılık yok ama emekli olup torunumu okula kendim götürüyorum diye yanında birkaç öğrenciyi okula taşıyıp, maddi anlamda kazanç sağlamak isteyen kişiler var, yarın Allah korusun olumsuz bir durum olursa bunun bedeli çok ağır olur. Velilerimize de şu uyarıyı yapıyoruz. C plakalı olmayan araca çocuklarınızı bindirmeyin. Çünkü C plakalı araç okul taşıma yönetmeliğine uygundur. 

Tural, toplantıda servis şoförlerine de yönelik uyarılarda bulundu. ‘Trafik kurallarına uygun ve güvenli bir sürüş gerçekleştirin. Öğrencilerimizi rehber personeli aracılığıyla servislerimizden indirip evinin kapısına kadar refakat edelim. Geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaşanan olay nedeniyle çok üzüldük. Çocuklarımızı okula bıraktıktan sonra muhakkak araçlarımızı kontrol edelim. Öğrencilerimiz belki okul malzemelerini unutmuş olabilir. Onların derslerde geri kalmasına meydan veremeyelim’ dedi.

Sıklıkla şoförlere yönelik eğitim toplantılarına devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Ahmet Tural, ‘Hepiniz mesleğinizde tecrübelisiniz ancak hafızanızı tazelemek konusunda bu tür toplantılar önemli ve gerekli. Şimdiden sizlere kazasız belasız bir yıl temenni ediyorum ve sezon açılışına katılan herkese teşekkür ediyorum’ dedi. 

Emniyet Müdürlüğü Trafik denetleme Şube müdürü Hüseyin Çalhan ise her yıl olduğu gibi bu yılda eğitim ve denetim çalışmalarımız devam edecek. Lütfen trafik kurallarına uygun hareket edelim. Hep birlikte güzel bir eğitim ve öğretim yılı geçirelim dedi.

Daha sonra söz alan Isparta Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu da ‘1999 yılından bu yana ilimizde C plakasıyla hizmet veriliyor. Yeniliklere ve yönetmeliklere uygun bir kooperatifimiz var. Bu yıl da geçen yıllar gibi kazasız güzel bir yıl olur’ temennisinde bulundu. 

 

Ser-Tur Kooperatifi Başkanı Mehmet Yücedağ ise ‘Yeni döneme başladığımız bugünlerde bütün araçlarımızın bakım ve onarımı tamamladık, servis çalışanlarımıza teorik ve teknik anlamda bilgiler verdik ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılına hazır hale getirdik. Velilerimiz bize güvenebilirler. İnşallah kazasız bir yıl olmasını temenni ediyorum’ dedi. 

Toplantı trafik şube müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim çalışmasıyla son buldu. 

Sezon açılışı nedeniyle düzenlenen törende ise kurban kesildi, dua edildi.

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR