21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Haziran 2016 Salı 12:56

SGK Bağkur Prim Borç Sorgulama

SGK Bağkur Prim Borç Sorgulama ve Çalışan Prim Bilgileri Öğrenme işlemi ile çalışanlar için hem elden yatırılan primlere yönelik olarak sgk borç sorgulama
SGK Bağkur Prim Borç Sorgulama


SGK Bağkur Prim Borç Sorgulama ve Çalışan Prim Bilgileri Öğrenme işlemi ile çalışanlar için hem elden yatırılan primlere yönelik olarak sgk borç sorgulama işlemleri hem de yine çalışanların özel sektör veya devlet kurumlarında çalıştıklarına bakılmaksınız gerçekleştirilecek olan prim gün sayısı sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Elden yatırılan primleri kendi işini yapan ve bu süreç içerisinde bağkur sistemine girişini gerçekleştirerek bu konuda işlemlerini yapmakta olan çalışanlar için geçerlidir. Elden prim yatırma işleminde her ay düzenli olarak prim yatırması gerçekleştirecek olan kişiler sağlıklı bir şekilde bu primlerini elde yatırmaktadırlar. Yatırılmakta olan bu primler aracılığı ile düzenli prim yatırılması durumunda şartların da tam anlamı ile taşınıyor olması durumlarında çalışanlara yönelik olarak emeklilik işlemleri de kolaylıkla olabilmektedir.

Ancak düzensiz yatırılmakta olan prim borçlarından ötürü çalışanları primlerine yönelik detaylar ve diğer işlemlerde ne yazık ki emeklilik işlemi başlatması söz konusu olmamıştır. Borç bilgisinin öğrenilmesinden ziyade bir diğer önemli konu da çalışanların normal çalışma portföyüne bağlı olarak ssk primlerinin yatırılıp yatırılmadığının öğrenilmesi durumudur. Bunun için de SGK prim sorgulama ekranına girişinizi yaptırarak işveren tarafından primlerinizin yatıp yatmadığını öğrenmenizdir. Bunun için de yine e devlet sgk prim gün sayısı sorgulama ekranı üzerinden giriş yaparak ssk hizmet dökümü öğrenme ekranından bu konuda bilgilerinizi elde etmenizdir. Böylelikle tüm ayrıntılara da ulaşmış olacaksınız. Toplam prim gün sayısı emekliliğiniz hakkında bilgileri de vermiş olacaktır.

 

 

YAZARLAR