23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Ocak 2015 Cumartesi 10:00

SGK Borcu Olanlar Mutlaka Sorgulama Yapın

SGK borçları olanların muhakkak rutin olarak sgk prim borçlarını sorgulamaları gerekmektedir. Son dönemlerde sgk prim borçlarına bağlı olarak oluşan borçlar ile ilgili çok sayıda şikayetin geldiğin görülmektedir. Bunlara çok fazla dikkat etmek gerekir.
SGK Borcu Olanlar Mutlaka Sorgulama Yapın

SGK borçları olanların muhakkak rutin olarak sgk prim borçlarını sorgulamaları gerekmektedir. Son dönemlerde sgk prim borçlarına bağlı olarak oluşan borçlar ile ilgili çok sayıda şikayetin geldiğin görülmektedir. Bunlara çok fazla dikkat etmek gerekir. SGK borçlarınızın olup olmadığını http://www.bagkurbilgisi.com/sgk-borc-sorgulama ekranı üzerinden rutin aralıklar ile takip edebilirsiniz. 

SGK İI Müdürlüğü devletin borçlu vatandaşlara ödeme kolaylığı sağladığı yapılandırma dönemi için kritik bir uyanda bulundu. Borçlu vatandaşların SGK’ya müracaat etmesiyle ortaya çıkan dolandıncılık olayı duyanları hayrete düşüyor.

HEMEN ÖDERSENİZ İNDİRİM YAPACAĞIZ

Borçlu vatandaştan önceden tespit eden dolandırıcılar telefonla arayarak indirim yapacaklarını fakat borcunun bir kısmını ya da hepsini belirledikleri hesaba yatırmaları talebinde bulunuyor. Şu anda bu yöntemle Isparta’da birçok vatandaş mağdur olmuş durumda. Dolandırıcıların bu yöntemi karşısında çaresiz kalan SGK İl Müdürlüğü vatandaşları uyardı. İşte SGK’nın vatandaşa uyansı: Önemli not: Bağkur prim detayları da yine benzer şekilde http://www.bagkurbilgisi.com/bag-kur-borc-sorgulama ekranı üzerinden öürenilebilmekte ve bilgiler ekrana yansıtılabilmektedir. 

KURUMUMUZUN ADI KULLANILARAK DOLANDIRIYORLAR

Son dönemde bazı şahısların vatandaşlarımızı Kurumumuzun adını vererek aradığı, bu kişilerden Genel Sağlık Sigortası prim borçlarım silmek için verdikleri banka hesabına belirli miktarlarda para yatırmalarını istedikleri ve bu şekilde vatandaşlarımızı dolandırmaya yönelik teşebbüste bulundukları tespit edilmiş olup konu hakkında Kurumumuzca aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Bilindiği üzere 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 92 inci maddesi uyarınca ülkemizde yaşayanlardan herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayanlar 01/01/2012 tarihinden itibaren Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınmıştır. Bu kapsamda tescil edilen vatandaşlarımızın yapmış olduğu gelir testi başvurusu sonucunda aile içinde kişi başına düşen aylık geliri tespit edilmekte ve ödemeleri gereken genel sağlık sigortası primleri vatandaşlarımıza posta yoluyla bildirilmektedir. Ödemeler, Kurumumuz ile anlaşmalı bankalara, PTT şubelerine ve Kurumumuz web sayfası üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir. Ayrıca Zorunlu Genel Sağlık Sigortası tescil ve prim borcu durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlarımız Kurum ünitelerimizden ya da www.sgk.gov.tr adresindeki “E-SGK/E-Hizmetler/GSS Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” ekranından kimlik bilgileri ile sorgulama yapabilmektedir.

SGK PERSONELİ BU YÖNETEME BAŞVURMAZ

Kurumumuz tarafından hiçbir vatandaşımız, “Genel Sağlık Sigortası borcunuz var. Verilen hesaba borcunuzu yatırınız” gibi ifadeler kullanılarak aranmamaktadır. Vatandaşlarımızın bu tarz bir yaklaşım içerisinde olan şahıslara hiçbir şekilde itibar etmemelerini ve bu şahısların verdikleri banka hesabına herhangi bir para yatırmamalarını, böylelikle olası dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçilebileceğini bildiririz.” Kaynak: www.bagkurbilgisi.com

 
YAZARLAR