25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Mart 2012 Pazartesi 13:01

SGK Haksız Kazanca Dur Diyecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Isparta İl Müdürü Salih İlhan, SGK'lıların her türlü sağlık hizmetini internet üzerinden görebilecekleri bir sistemin kurulacağını söyledi.
SGK Haksız Kazanca Dur Diyecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Isparta İl Müdürü Salih İlhan, "Bu sistemle sağlık kuruluşlarının SGK hastaları üzerinden haksız kazanç elde etmeleri önlenecek" dedi. Yeni sistemle birlikte bütün SGK'lıların hastanelerde kendileri adına SGK'ya fatura edilen tüm giderleri internet üzerinden göreceklerini belirten İlhan, sistem sayesinde SGK'lıların haksız katkı payı ödemekten kurtulacağını söyledi.

Sisteme giren kişinin hangi tarihte hangi hastaneye gittiğini, bu hastanede kendisine hangi muayene, tedavi ya da tetkiklerin yapıldığını liste halinde göreceğini açıklayan İlhan, "Vatandaş, bu liste içerisinde kendisine yapılmayan tetkik ya da tedavinin SGK'dan tahsil edilmiş faturasını gördüğünde bunu aynı internet sayfası üzerinden SGK'ya bildirecek. Böylece kötü niyetli kişilerin SGK'yı soymaya yönelik girişimleri kaynağından ortaya çıkarılmış olacak. SGK, vatandaşın bildirimini değerlendirip hem o vatandaş için hazırlanmış faturaları ayrıntılı inceleyip sonuca bağlayacak hem de hastanenin diğer işlemlerini mercek altına alacak. Her iki tarafta kazanacak. SGK'lı bu sayede hastanelere ödediği katkı paylarını geri alabilecek. Örneğin bir tetkik ya da tedavi yapıldığı iddiasıyla SGK'lıdan alınan katkı payları o vatandaşa iade edilecek.

Yapılan haksız ödemeler geri alındığı gibi bu hastanelerin sözleşmeleri feshedilecek" dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR