25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ocak 2013 Perşembe 21:33

SGK İl Müdürü Bayram Gazetemizi Ziyaret Etti

SGK Isparta İl Müdürü Mehmet Bayram, AJANS32 Gazetesi’ni ziyaret etti. Ajans32 ailesinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Bayram SGK çalışmaları hakkında bilgi verdi.
SGK İl Müdürü Bayram Gazetemizi Ziyaret Etti

Sosyal Güvenlik Kurumu Isparta İl Müdürü Mehmet Bayram Ajans32 Gazetesi’ni ziyaret etti. Bayram, Ajans32 ailesinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Ajans32 İmtiyaz Sahibi Mustafa Kahraman ve Ajans32 çalışanlarının karşıladığı Mehmet Bayram, gazete çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Gazetecilik mesleğinin sorumluluk ve fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu kaydeden Bayram, “Yaptığınız iş zor bir iş. Zorlu bir yolda yürüyorsunuz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
SGK Çalışmaları hakkında bilgiler veren Mehmet Bayram, SGK ile ilgisi, işi bulunan kişinin kuruma gelmeden bütün işlerini halledebileceğini vurgulayarak merkez müdürlüklükleri kanalıyla vatandaşa yerinde hizmet vermeye başlayacaklarını kaydetti.
SGK görevlilerine, kuruma gelen insanlara her zaman güler yüzle karşılamaları gerektiğini söylediklerini anlatan Bayram, "Biz burada kiracıyız. Kuruma gelen insan buranın sahibi. Gelen insanın kıyafetine bakmıyoruz. Nezaket kurallarının dışına asla çıkmıyoruz" dedi.

Borçlu vatandaşın kapısına doğrudan hacze gitmeyeceklerini belirten Bayram, şöyle konuştu:
"Vatandaşı taciz etmenin anlamı yok. Borçlu, suçlu değildir. Vatandaş önce kuruma davet edilecek. Çözüm yolları aranacak. Eğer vatandaş davete karşılık vermiyorsa elbette ki kapısına gideceksin, ama kurum aracını kapısının önüne değil, başka bir yere bırakacaksın. Çünkü ticarette itibar önemlidir. Biz müteşebbisleri korumak zorundayız. Müteşebbis ayakta kalacak ki birlikte çalıştırdığı işçiler de ondan sebeplenecek."

"Biz müesseslerimizin fişini çekmek değil, onu tedavi etmek, ona suni teneffüs yapmak istiyoruz" diyen Bayram, "Eğer bunu başarabilirsek, hem işletme sahibi hem de orada çalışan işçilerin de önünü açmış oluruz. Vurup kırmak iş değil, önemli olan ona rehabilite edebilmektir. Aksi durumda çok büyük sosyal sorunlar da oluşabilir" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ajans32 İmtiyaz Sahibi Mustafa Kahraman’da SGK İl Müdürü Mehmet Bayram’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Kahraman, “SGK’nın toplumsal yaşam açısından son derece önemli kurum olduğunu biliyoruz. Sayın müdürümüzün çalışmalarını da hem Ispartalılar olarak hem de gazeteciler olarak yakından izliyor ve takdir ediyoruz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR