24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Ağustos 2012 Cumartesi 12:20

SGK emeklilik sorgulamasına “E” kolaylık

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilik işlemlerinin hızlandırılması ve aylık bağlama sürelerinin kısaltılması için internetten emeklilik başvurusu kabul etmeye, sigortalıya da SMS’le yanıt vermeye başladı.
SGK emeklilik sorgulamasına  “E” kolaylık

SGK sorgulama işlemlerine e kolaylık uygulaması geldi. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte artık sorgulama işlemleri online olarak yapılabilecek ve kullanıcı sistem içerisine girdiğinde e devlet şifresi olmadan da sorgulama hizmetini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek yapılan yeni düzenleme ile birlikte sgk prim ve gün sayısı sorgulama hizmetlerinin her biri için ''http://www.sgkhizmetbilgisi.com/form.php'' ekranı kullanılabilecek 

SGK İl Müdürü Mehmet Bayram, 4 (a) SSK ve 4 (b) Bağ-Kur kapsamındaki sigortalı ve hak sahiplerinin 25 Temmuz tarihi itibariyle 'Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesini' artık internet ortamında verebileceklerini açıkladı. Bayram, bu işlemin PTT’den alınacak e-devlet şifresi ile yapılabileceğini söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilik işlemlerinin hızlandırılması ve aylık bağlama sürelerinin kısaltılması için internetten emeklilik başvurusu kabul etmeye, sigortalıya da SMS’le yanıt vermeye başladı. SGK İl Müdürü Mehmet Bayram, 4 (a) SSK ve 4 (b) Bağ-Kur kapsamındaki sigortalı ve hak sahiplerinin 25 Temmuz tarihi itibariyle 'Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesini' artık internet ortamında verebileceklerini açıkladı.

SGK hizmet bilgisinden alınan bilgilere göre, bu işlemin PTT’den alınacak e-devlet şifresi ile yapılabileceğini söyledi. tüm işlemler şifresiz ve sorunsuz olarak www.sgkhizmetbilgisi.com sayfası üzerinden gerçekleştirilirken aynı zamanda emeklilik ile ilgili sorgulama hizmetleri de sayfa üzerinden şifresiz ve sotunsuz olarak yapılabilmektedir. Aşağıda görüldüğü gibi http://www.sgkhizmetbilgisi.com/blog/sgk-emeklilik-sorgulama sayfasının asıl amacı emeklilik hesplama ve sorgulama yapmak isteyenlerin kendilerine ait bilgileri sisteme girmeleri ve ne zaman emekli olacağım konusunda bilgi sahibi olabilmelerinin sağlanmasıdır. 

Kaynak:
YAZARLAR