25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Nisan 2014 Pazartesi 13:30

SGK’dan Muhtarlara Önemli Duyuru!

Isparta Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, 2014 yerel seçimlerinde köy ve mahalle muhtarı seçilen kişilerin bildirimlerinin il veya ilçe mülki amirliklerince Sosyal Güvenlik Kurumu'na yapılması gerektiğini söyledi.
SGK’dan Muhtarlara Önemli Duyuru!

Bayram, 5510 sayılı kanunun 8.maddesinin üçüncü fıkrasında ; ‘’ Köy ve Mahalle Muhtarı seçilen kişilerin mazbatalarını aldıkları tarihten itibaren 15 gün içinde ‘’ , yine aynı kanunun 9.maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin 6 numaralı alt bendinde muhtarlık görevi biten kişilerin ise en geç 10 gün içinde il veya ilçe mülki amirliklerince SGKya bildirme yükümlülüğü bulunduğunu belirtti.

SGK Müdürü Bayram, Köy ve mahalle muhtarlarının sigortalılık başlangıç ve sonlandırılmasına ilişkin bildirimlerin Kurum kayıtlarına elektronik ortamda aktarılıncaya kadar kağıt ortamında Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri / Sosyal Güvenlik Merkezine verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Bayram, “İlgililerin yükümlülüklerini yasal süresi içinde yerinde getirmedikleri takdirde aynı kanunun 102 maddesinde belirtilen idari para cezası dolayı herhangi bir mağduriyete uğramamaları hususu kamuoyuna önemle duyurulur” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR