23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Şubat 2013 Perşembe 12:00

SGK’dan Sağlıklı Yaşam Bilgileri Kitapçığı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanan ve Türkiye çapında iki milyon kişiye gönderilecek "Sağlıklı Yaşam Bilgileri" kitapçığı dağıtılmaya başlandı.
SGK’dan Sağlıklı Yaşam Bilgileri Kitapçığı

Isparta’da kurum tarafından belirlenen ve sağlık kuruluşlarına en fazla müracaat eden 13 bin 738 kişinin adreslerine kitaplar gönderilmeye başlandı.

Konuyla ilgili bilgiler veren SGK Müdürü Mehmet Bayram, “SGK tarafından hazırlanan ve iki bölümden oluşan kitapçık, akılcı ilaç kullanımından obeziteye kadar pek çok konuda bilgi sunarken vatandaşları özellikle gereksiz tetkik ve tedaviler konusunda uyarıyor.

Doktorların gereksiz tetkik yaptırma, ilaç yazdırma ve tedavi için zorlanmaması istenilen kitapta, "sadece doktorların gerekli gördüğü tetkik ve tedavileri yaptırın" uyarısı yer alıyor.

Kitap, yanlış bilinen doğruları ortaya koyarken, "Sağlıklı birey" olmanın da kılavuzunu da açıklıyor.
Sağlıklı beslenmeyle ilgili bilgilerin de yer aldığı kitapta, geleneksel ve doğal besinlerin tercih edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Kurum tarafından hazırlanan kitapçık kişilere gönderilmesinin yanı sıra www.sgk.gov.tr adresinde de dileyen herkesin kullanımına sunuluyor” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR