25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Ocak 2012 Perşembe 09:30

Sıddık İpek "Isparta Artık Göç Almıyor"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sıddık İpek, şehrin köylerinden, kasabalarından ve ilçelerinden artık göç almadığını söyledi.
Sıddık İpek Isparta Artık Göç Almıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sıddık İpek, şehrin köylerinden, kasabalarından ve ilçelerinden artık göç almadığını söyledi.

Isparta nüfusunun yüzde 30’u köylerde yaşıyor. Bunların tamamına yakını tarım ve hayvancılıkla geçiniyor. Son yıllarda gerek kooperatif aracılığı ile gerek hayvancılık başına verilen destekleme, gerekse 2010 yılında sıfır faiz krediler ile ilimizde hayvancılık da önemli bir gelişme sağlandı.

Bununla beraber küçükbaş hayvancılık sayısı yüzde 20 artış ile 233 bin 570’e ulaşırken, büyükbaş hayvancılık yüzde 15 artış ile 87 bine ulaştı. Süt ürünlerinde üretim yıllık 130 bin ton artış gözlemlendi.

Hayvancılık Isparta’da tercih edilen yatırım haline dönüşmüştür diyen İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sıddık İpek, Isparta’da meyvecilikle beraber hayvancılık sektöründe de söz sahibi olmaya adaydır. Isparta kendi et ihtiyacını kendi karşılayabiliyor. Ayrıca il dışına da satmaktadır.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR