24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Aralık 2015 Pazartesi 17:03

Şifa Hastanesi, Kendi Personelini Zayıflatıyor

Şifa Hastanesi, Kendi Personelini Zayıflatıyor
Şifa Hastanesi, Kendi Personelini Zayıflatıyor

Tüp Mide (Obezite) Ameliyatı ile Hastane personeli ve personel yakını da Şifa Hastanesini tercih ediyor.

Şifa Hastanesi Obezite Merkezi Genel Cerrahi Uzmanları Doç.Dr. Celal ÇERÇİ ve Op.Dr. Yusuf AKDENİZ, 2011 yılından itibaren başarı ile sürdürdükleri Obezite ameliyatlarında hem kendi hastane personelinden bir çok çalışan ve yakınlarını hem de Isparta, Burdur Afyon ve Antalya’nın yanı sıra tüm Türkiye’den ve özellikle Almanya, Hollanda‘dan bir çok hastalarının olduğunu belirtti.

Op.Dr. Yusuf Akdeniz Obezite ameliyatlarının sadece görüntüsel bir iyilik sağlamakla kalmayıp kişinin sağlığını tehdit eden birçok önemli probleminin çözümüne yardımcı olduğunu söyledi. Obezite Ameliyatı krıterlerine sahip olan hastaların %90’nında hipertansiyon (yüksek tansiyon), diabet (şeker hastalığı), yüksek kan yağları (hiperlipidemi), hiperürisemi (ürik asid yüksekliği) gibi hayatı tehdit eden ve organları bozan kan değerlerinden kurtulmaları oldukça önemlidir” dedi.

Baturhan Ekşi (Şifa Hastanesi İnsan Kaynakları Uzmanı)
Şifa Hastanesi İnsan kaynakları bölümünde görev yapan Baturhan Ekşi bundan tam 1 Yıl önce Obezite ameliyatı olmaya karar verdi. Uzun yıllardır uğraştığı kilo probleminin yanına sağlık sıkıntıları da eklenince, uzun zamandır taşıdığı yüklerinden kurtulmaya karar verdi Ve Tam bir yılın sonun da 126 kilodan 90 Kilo’ay ulaştı.

Hiç acıkmadım, hiç zorlanmadım, bir gün olsun pişman olmadım ameliyat olduğuma…

Benim hikayem yıllar önce başladı, önceleri kilolu olduğum için sevimli bulurlardı beni, sonrasında lise yıllarında ise herkesten farklı olduğumu anladım, bazen espirili oluyordu kilolu olmak, bazen moral bozucu, yıllar geçtikçe dönem dönem yaptığım spor ve diyetlerle hep 20 kilo verdim, birkaç ay sonra 3 eksik 5 fazla hep geri aldım.

Şimdi eski fotoğraflarıma baktığımda nasıl o kadar kilo almayı başarmışım, neden kendime bunu yapmışım diye çok düşünüyorum. Hala daha kızıyorum. Keşke diyorum daha önce olsaydım bu ameliyatı insan kaçırdığı yılları düşünüyor ister istemez. Ve Şimdi yeniden hayata daha hafif başladığını… En önemlisi de kilo yüzünde henüz 30 yaşındayken başlayan sağlık sorunlarımın tamamen bitti.

Dr. Mustafa Güneş (Şifa Hastanesi Acil Hekimi)
Obezite ameliyatının sadece görüntüsel bir düzelme için değil aynı zamanda uzun ve sağlıklı bir yaşam önemli olduğunu belirten yaklaşık 1,5 yıl önce bu operasyonu geçiren Dr. Mustafa Güneş, obezitenin sebep olduğu hastalıkları iyi bildiğini, söylentilerin aksine tam donanımlı bir merkez de, tecrübeli bir ekip tarafından yapılan ameliyatın riskinin , birçok ameliyatın risk oranından farklı olmadığını söyledi. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

Tuğba Akgün (Şifa Hastanesi Anjio Labaratuvarı Hemşiresi)
Vücut Kitle endeksi hesaplamasında Obezite sınırında çıkıyorsanız siz sadece biraz diyet yaparak zayıflayan şişman kişi değil, kronik bir hastalı olan birisiniz demektır. Elbetteki benim de çevrem de bu ameliyatı olmadan önce birçok kişi vazgeçirmek için uğraştı. Benim için endişelendiklerini söylediler ama ben zaten hastane de çalışıyorum, süreçleri iyi biliyorum doktorlarımızın ve tüm yardımcı ekibin işi ne kadar büyük bir ciddiyet ve tecrübe ile çalıştıklarını biliyorum, önümde yaşanacak kocaman bir ömür var ve ben Şifa’ya güvendim. İyiki de Ameliyat olmuşum, Herşey eskisinden daha güzel"

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR