30 Eylül 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Aralık 2018 Perşembe 10:22

"Sıfır Atık Projesi"ne Dikkat Çekildi

"Sıfır Atık Projesi"ne Dikkat Çekildi
Sıfır Atık Projesine Dikkat Çekildi

Süleyman Demirel Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Atık Yönetim Birimince düzenlenen “Sıfır Atık Projesi Eğitim Semineri" Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdal Terzi, proje hakkında bilgi vererek “Üniversitemizde 2 yıldan bu yana atık maddelerin toplanması konusunda çalışmalar yürütülüyor. Yeni oluşturulan sıfır atık projesinin de hayata geçirilmesi ile birlikte iki çalışma aynı anda yürütülecek.” diye konuştu.

Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Borca ise sıfır atık projesinde odak noktanın personel olduğuna dikkat çekerek projenin ülke ekonomisine de önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Sıfır atık projesine ilk olarak kendi kurumlarında başladıklarını ifade eden Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Sıfır Atık Projesi Sorumlusu Cennet Kahraman ise proje ile ilgili şunları kaydetti: “İsrafın önlenmesi açısından son derece önem arz eden bir proje. Özellikle çevreye ve ekonomiye getirisi fazla.”

SDÜ Sıfır Atık Projesi Sorumlusu Prof. Dr. İsmail Tosun da üniversitemizde gösterilen hassasiyete dikkat çekti ve “Projenin uygulanması konusunda öğrenci ve personelimizin bilinçlendiğini görmek bizleri memnun ediyor. Bizler de yılsonuna kadar projemizi daha da geliştirip 7 bin kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR