21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Mart 2015 Pazar 16:50

Şimdi Birlikte Hareket Zamanı

Şimdi Birlikte Hareket Zamanı
Şimdi Birlikte Hareket Zamanı

Ziyaret turları kapsamında haftasonu iş dünyasının oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Süleyman Kayan’a ‘Sorun siyaset, kurum, sivil toplum kopukluğu’mesajı iletildi. Kayan da ortak payda Isparta etrafında kenetlenerek, ilin sorunlarının çözümünün birlikte hareket etmekten geçtiğini söyledi

 

ISPARTA SANAYİLEŞMEDEN GERİ KALAMAZ
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Süleyman Kayan, ziyaret turlarına Süleyman Demirel OSB’den başladı. Burada OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut ve yönetimiyle biraraya gelen Kayan, OSB hakkında bilgi aldı. Isparta’nın sanayileşmeden geri kalamayacağını söyleyen Kayan, OSB’nin genişlemesinden sonra yeni yatırımcıların mutlaka Isparta’ya çekilmesi gerektiğini iletti.

 

MECLİS ÇALIŞMALARI DIŞINDA OFİSTE OLACAĞIM
Ziyaretini Gül Küçük Sanayi Sitesi Yönetimiyle sürdüren Kayan, burada Gül Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Boyacı ile fikir alışverişinde bulundu. Boyacı, sanayi sitesi esnafının en büyük sorununun ara elaman ihtiyacı olduğunu belirterek, Isparta’da çırakların sürekli eğitim görmesi için mutlaka onlara yönelik yurt yapılması gerektiğinin altını çizdi . Ancak bu yöndeki isteklerinin reddedildiğini söyledi. Bu taleplerin sonuna kadar devlet imkanlarının zorlanarak esnafla yapılacak toplantılarla çözülecek sorunlar olduğunu belirten Kayan, “Bizler sizlerin tespit ettiği sorunların çözümü için buradayız. Bunlar Ankara’da oturarak çözülecek talepler değil. Milletvekili seçildiğimiz takdirde bu şehirde bir ofisimiz kurulacak. Ben de Meclis çalışmaları dışında bu ofiste olacağım. Şehrin sorunlarını hep birlikte konuşup çözeceğiz. Yoksa tek başıma benim bunu yapmam mümkün değil” dedi.

 

ELMACILIĞIN SORUNLARINI DİNLEDİ
İş dünyasının önemli isimlerinin desteğini alarak ziyaret turlarını devam ettiren Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Süleyman Kayan Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar' la bir araya geldi. Kayan, Adar'dan Isparta elmasıyla ilgili sorunları dinledi. Adar, elma ihracatında Isparta Havaalanının aktif olarak kullanılması konusunda çözüm için TOBB'ye taleplerini ilettiklerini söyledi. Adar, aynı zamanda elma ihracatına 2009 yılında verilen teşviğin verilmeye devam edilmesi gerektiğini iletti. Kayan ise bu teşviğin mutlaka formüle edilerek verilebilir imkana kavuşturulması gerektiğine dikkat çekerek, bu sorunların birlikte hareket ve ortak akıl yoluyla çözülmesinin mümkün olduğunu vurguladı.

  
ISPARTA OBEZ BİR ÇOCUK AMA FARKINDA DEĞİL
Ziyaretlerine Isparta Genç İşadamları Derneği ile devam eden Kayan, burada da IGİAD Başkanı Hakan Gökdoğan ve yöneticilerle görüştü. Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in siyasetten çekildikten sonra Isparta’nın Ankara’da bir lobisinin olmamasının dezavantajlarını gördüklerini belirten Gökdoğan, “Bizlerin Ankara’da lobi oluşturması gerekiyor. Bunun için de siyasetçiler bir arada olmalı. Isparta’da sivil toplum, kamu kurumları, yerel yönetimler, meslek odaları ve siyasetçilyer biraraya gelmelidir” dedi. Şehrin menfaatine olacak şeyleri yapmak için bu yola çıktıklarını kaydeden Kayan, “Talepleri hep birlikte iletmek, gördüğümüz eksiklikleri hep birlikte yukarıya taşımamız lazım. Ortak noktamız Isparta. Isparta bir masa etrafında buluşmalı. Sorun ne? Isparta obez bir çocuk ama Isparta bunun farkında değil. Yapmamız gereken bunun farkına vardırıp Isparta’yı ayağa kaldırmak” dedi.

 
BİREYSEL SİYASET FAYDA GETİRMEZ
Isparta Birleşik İşadamları Derneği’ni (ISBİAD) ziyaret eden Kayan, burada Dernek Başkanı Ünal Sofulu ile görüştü. Sofulu, SDÜ’nün esnaf ve halktan kopuk yapısı olduğunu bunun önüne geçmek için SDÜ’den 5 öğretim üyesi ile çalışarak projeler yaptıklarını söyledi. Milletvekillerinin, valinin , belediye başkanının sivil toplum kuruluşlarından kopuk olduklarını belirten Sofulu, “Ankara’ya gidiyoruz bize bir vekil gelmezken, bakıyoruz Antep’in tüm vekilleri, valisi, sivil toplum kuruluşları hepsi orada” dedi. Kayan ise, bireysel siyasetin kente hiç bir fayda getirmeyeceğini belirterek, “Amacımız şehrin siyasetini yukarıya çıkarmak” diye konuştu.

 

BİRLİKTE HAREKET VURGUSU
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Süleyman Kayan Isparta Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği'ni de ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Alper Bayhan tarafından karşılanan Kayan, şehrin birlikte hareket etmesi gerektiği üzerinde durdu. Kayan, Isparta'nın bunu başarabilecegini söyledi. Ziyarette dernek yöneticilerinden aynı zamanda AK Parti Milletvekili Aday Adayı Uğur Büyükçulcu da hazır bulundu. Dernek Başkanı Alper Bayhan, halkın içinde yeni yüzlerin olduğu vekillerin, kamuoyunun beklentisi olduğunu iletti. Bayhan, Isparta’nın sorunlarının çözümü noktasında tüm vekillerin birlikte hareket etmesi gerektiğini de dile getirdi

 

ANTEP, BAŞARDI BİZ NEDEN BAŞARMAYALIM?
Kayan’ın iş dünyası ziyaret turlarının sonuncusu Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi oldu. Kayan burada, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya ve ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan tarafından karşılandı. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bizler hangi partiden olursa olsun dört vekilimizin Isparta için aynı masa etrafında birleşmesini istiyoruz. Ancak bunu yaptığımız takdirde sorunların üstesinden geliriz. Ancak bugüne kadar bunu sağlayamadık” dedi. Bu şehirde herkesin birlikte hareket edeceği ortamı oluşturmak zorunda olduğumuzu belirten AK Parti Milletvekili Aday adayı Süleyman Kayan, “Bunu yaparsak başaramayacağımız şey yok. Bugün Gaziantep ekonomisini son beş yılda üçe katladı. Birlikte hareket ederek çözüm merkezli lobi oluşturmayı başardılar. Isparta’da ilk defa TOBB’un yapacağı meslek lisesi için bu anlamda biraraya gelindi. Oysa ortak payda Isparta olursa bu birlikteliği biz de sağlarız. Çünkü önümüzde 4 yıl seçim yok. Dolayısıyla siyasi gerginlikler olmayacak. Rahatlıkla biraraya gelinebilir. O zaman şehirle ilgili öncelikler tespit edilebilir ve küçük dokunuşlarla çözülebilir. Bugün 65 bin üniversite öğrencisi bizim için müthiş bir beyin. Onlardan sadece apartçılık anlamında faydalanamayız. Onları da Isparta ekonomisinin gelişmesi hedefine almalıyız. Yüksek teknolojik ürünler üretmek için bu beyinlerden yararlanmalıyız” diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR