20 Eylül 2017 Çarşamba

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Şimdi Değilse Ne Zaman?

18 Nisan 2012 Çarşamba 12:03

Emrespor, hedefe bu kadar yakınlaşmış iken en azından şimdi yalnız bırakmayalım: Bu çağrı herkesedir.

Isparta’nın Bölgesel Amatör Futbol Ligi 7. Grup’taki şampiyon takımı Emrespor, 28-29 Nisan’da Play-Off’ta oynayacağı rakibini dört gözle bekliyor. Grup ikincilerinin maçlarının ardından kırmızı-siyahlıların, Balıkesir Ayvalıkgücü, Emirdağspor, Mersin Toroslar Belediye, Bursa Merinos, Kütahyaspor ve Muğlaspor ekiplerinden biriyle karşılaşması bekleniyor.

Hafta sonunda Emrespor’un Kemer Limra Limak Otel’deki kampını ziyaret etme şansı buldum. Futbol takımlarının tercih ettiği ünlü Limak Otel’de kamp yapma şansı bulan kırmızı-siyahlı futbolcular son derece iyi şartlarda çalışıyor. Cumartesi günü yarı sahada oynanan çift kale maçta futbolcuların o hırsını görünce oldukça umutlandım. Emrespor takımı 3. Lig vizesini alacaktır. Teknik Sorumlu Sait Taş, 1 hafta boyunca futbolcularına günde çift idman yaptırarak adeta pestilini çıkarmış durumda. Futbolcularına bir takım yüklemeler yaptıran Taş, yorgun düşen oyuncularını görünce idman sayısını 1’e düşürdü. Futbolcular pür neşe içinde antrenmanlarını yapıyor ama şehrin ileri gelenlerinin ilgisizliğine de sitem ediyorlar.

Yöneticiler ise Belediye’den, kamu kurum kuruluşlarından, işadamlarından destek görememekten yakınıyor. Futbolcular, prim alacaklarının da çözüp finale daha rahat bir şekilde çıkılmasını istiyor. Diyorlar ki, “Koca takımın yükünü birkaç yöneticiye yüklenmesi bizleri üzüyor. Halbuki bu şehrin Valisi’nden, Belediye Başkanı’ndan, Milletvekillerinden, Kurumlarından İşadamları niye destek alınmıyor?.

”Teknik Sorumlu Sait Taş ise, “Oyuncularımın tümü 5-6 kez final havasını yaşadı ve mutlu sona ulaştılar. Isparta halkının spor aşkına kent yöneticilerinin de katılmasını bekliyoruz.”

Futbolcular ve Teknik Patron Sait Taş’ın dilekleri böyle. Emrespor, Isparta’nın takımıdır. Bu şehirde spor sevgisi var. Ancak kent yöneticileri son 1 haftada profesyonel lige giden Emrespor’la ilgili bir takım çalışma yapması gerekiyor.Bu nasıl iş yaprak kımıldamıyor. Sezon başından Ispartaspor’da yalnız bırakıldı ve büyük uğraşlar verilmesine rağmen küme düşürüldü. Emrespor’da keza öyle. Futbolcular, halk şampiyonluğa inanmışken gerisi de getirilmelidir. Hedefe bu kadar yakınken finalde bari destekleyin. Çünkü Isparta profesyonel takımsız yapamaz. Şu da unutulmasın Isparta’ya 2 beş yıldızlı otel yapılıyor. Çoğu ilde bulunmayan ışıklandırma sistemi Isparta’da var. Güzelim Atatürk Stadı var, oteller yapılıyor. Isparta ligde olamadığı zaman bunların hiçbirinin önemi yok.

O kadar sıkıntılı sürece rağmen grup şampiyonu olan Teknik Patron Sait Taş ve ekibi mutlu sonu ulaşacaktır. Onlar 3. Lige çıkacaklarına inanıyor ya siz?

Şimdi dargınlık ve küskünlük dönemi değildir. A ve B takımı ayrımcılığını bırakmanın tam zamanıdır. Tek yürek olma zamanı geldi de geçti bile. Şimdi kampanya ve El-ele olma zamanı. Futbolcuların morale ve ilgiye ihtiyacı var. İşte son 90 dakika. Isparta’nın bugünlerde başarıya o kadar ihtiyacı var ki. Dileriz ES-ES’le güleriz.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR